Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 200 by gladiator_86 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Ogar 200 by gladiator_86 (/showthread.php?tid=47645)

Strony: 1 2 3


RE: Romet Ogar 200 by gladiator_86 - gladiator_86 - 03-06-2019 09:50:26

Temat ogara znowu wraca. Silnik został na nowo rozpołowiony bo podejrzewałem że olej ze skrzyni wlewa się do komory spalania (był składany na uszczelkę papierowa z zestawu oraz silikon). Silnik został złożony na ręcznie dorobioną uszczelkę z hermetykiem. Zamówiłem również nowy gaźnik na którym da się jakoś jechać jednak po założeniu węża od filtra znowu to samo po dodaniu gazu na max dusi się. Zapłonem wajchowałem i w jedną i w drugą stronę, wymieniłem platynki na nowe oraz zmieniłem kondensator. Szczelność simeringów sprawdzana i są szczelne (zatkany dolot i wydech i nic nie wylatuje przy ciśnieniu 2 bar pryskałem środkiem do szukania dziur w układach ciśnieniowych). Przylgnie króćca gaźnika były lekko wykrzywione i zostały wyrównane pilnikiem (z obu stron) oraz dorobione nowe uszczelki składane na smar (sylikon też mnie się nie podoba w takich miejscach).

Powoli brakuje mi pomysłów i z tego właśnie powodu zaczynam podejrzewać wydech. Jak powinien dokładnie wglądać wydech w odblokowanym silniku? Jak daleko ma wchodzić kolanko do tłumika? (było wymieniane na krótsze i zastanawiam się czy nie jest za krótkie)
Macie jeszcze jakieś pomysły?


RE: Romet Ogar 200 by gladiator_86 - gladiator_86 - 27-06-2019 11:24:57

Udało się ogarnąć ogara i na stożku chodzi całkiem dobrze. Jedyne co mi się nie podoba to to że na niskich obrotach jest słabiutki. Musze zrobić jakieś zdjęcia to dodam "skończonego ogara"


RE: Romet Ogar 200 by gladiator_86 - Semmao - 27-06-2019 11:40:53

(27-06-2019 11:24:57)gladiator_86 napisał(a):  Udało się ogarnąć ogara i na stożku chodzi całkiem dobrze.

Na spokojnie, sezon dopiero się rozpoczął, jeszcze się przejedziesz Jarku Smile