Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Co to za model wigry? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Co to za model wigry? (/showthread.php?tid=47634)



Co to za model wigry? - Szymon72 - 08-10-2018 11:43:35

Przychodzę z prośbą o zidentyfikowanie modelu mojego nowego wigry.
Numer na ramie to 87-09-200057, czyli rocznik 87'.
Chciałbym się dowiedzieć, czy to jest wersja lux, czy jakaś inna rzadka. Jestem średnio w temacie rowerów, więc jeśli to zwykły pospolity wigry 3 to po prostu napiszcie, ja będę doinformowany, a temat będzie można zamknąć.

1) Taki hamulec z przodu i z tyłu to miały tylko jakieś rzadkie wersje, czy to powszechne?


2) Lampa plastikowa - niklowana:


3) Siodełko inne, od pozostałych składaków:


4) A tu dla wglądu cały rower:



RE: Co to za model wigry? - zaz - 08-10-2018 13:25:05

Zwykła wersja wigry z 87 roku dokładna data produkcji wrzesień 87 rok. Siedzenie ma starsze gdzieś z lat 70 tych. Lux miał przerzutkę w pieście 3 biegową oraz manetkę na kierownicy a w twoim wigry tego nie widzę.

Z wyposażenia seryjnego powinno być jeszcze pompka, narzędziówka oraz dzwonek.

Jakbyś szukał oryginalnych kluczy do wigry to zapraszam na priv ponieważ mam na sprzedaż.

Te siedzenie było montowane we wigry 1 i może 2. Z wyposażenia dodatkowego we wigry mogłeś mieć lusterko, ramię bezpieczeństwa oraz odblaski na szprychy. Nie zauważyłem że ma hamulec z tyłu czyli może być to wersja lux. Czy ma on manetkę na kierownicy? Chyba że ktoś dołożył na tył hamulec. Z tego co pamiętam to w pierwszych wigry nie było hamulca z przodu dopiero w późniejszych montowano. Nr na ramie to dwie pierwsze cyfry to rok następne to miesiąc a reszta cyfr to nr ramy.


RE: Co to za model wigry? - zaz - 08-10-2018 17:30:56

Jak możesz to wrzuć zdjęcie tylnej piasty od strony zębatki to powiem Ci czy to wersja lux czy nie. i też wrzuć zdjęcie kierownicy


RE: Co to za model wigry? - Szymon72 - 08-10-2018 21:55:58

(08-10-2018 17:30:56)zaz napisał(a):  Jak możesz to wrzuć zdjęcie tylnej piasty od strony zębatki to powiem Ci czy to wersja lux czy nie. i też wrzuć zdjęcie kierownicy

Po przerzutce ani śladu, tylne koło, zębatka, piasta takie same jak inne pospolite wigry. Tylni hamulec jest tam oryginalny od nowości, bo pod ramą widać oczka \ przelotki na linkę hamulca. Czyli jest to zwykłe wigry3?

zdjęcia:









RE: Co to za model wigry? - Dawdzio - 08-10-2018 22:12:10

(23-07-2016 15:17:32)wnusiu94 napisał(a):  Egzemplarz z krótkiej serii Wigier na rynek krajowy (pierwotnie prawdopodobnie na eksport) przelotki prawdopodobnie miały służyć poprowadzeniu linek do przerzutki i tylnego hamulca szczękowego. Kilka sztuk już widziałem, jedną miałem - nic niezwykłego, zwykły odrzut z eksportu.

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=40975&pid=497107#pid497107

Z całego tematu zostały dwa zdjęcia. Wrzuciłem na forumowy serwer, żeby nie zniknęły.
http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/94128_6u19w9.jpg
http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/37896_iLThgL.jpg


RE: Co to za model wigry? - zaz - 08-10-2018 22:35:37

To moim zdaniem zwykłe wigry pewnie miało mieć ale nie dostało przerzutek. a hamulec w pieście działa sprawdzałeś. Bo może tak być że tam jest zwykła piasta z torpedo. Jakie są plany na niego będzie taki jak teraz czy chcesz go remontować. Jak coś to mogę podpowiedzieć bo remontowałem jubilata nie dawno i wiem co trzeba zrobić.


RE: Co to za model wigry? - Szymon72 - 08-10-2018 23:21:51

zaz i Dawdzio - dzięki za rozwianie wątpliwości i wyjaśnienie Smile
Piasta posiada hamulec również. Planów póki co na razie nie ma, trafiają się okazje to kupuje różne stare rowery i graty do nich. Najpierw mam w planach dokończyć raczej motorowery komar 2350 i ogar 200, rowery w wolnych chwilach.


RE: Co to za model wigry? - zaz - 09-10-2018 08:28:06

Ok Spoko Jak coś to tak jak pisałem mam oryginalne klucze na sprzedaż jakbyś potrzebował.