Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] romet CHART licznik cofanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Chart] romet CHART licznik cofanie (/showthread.php?tid=47625)



romet CHART licznik cofanie - cyfra+ - 07-10-2018 18:39:12

Witam PO roku poszukiwań kupiłem upragniony licznik do charta za rozsądną cenę 50 zl nie 300zł to jakiś obłęd

jestem w trakcie remontu całego charta niestety trochę się to przeciągnie bo złamałem 2 nogi i siedzę na dup......

więc robię co się da teraz składam silnik polerki dekli(kap)

i chciałem odnowić zabezpieczyć nasmarować liczniki

i w dodatku go cofnąć bezpiecznie czy muszę ściągnąć wskazówkę licznika?? chciałbym po prostu po remoncie kapitalnym mieć go od zera


RE: romet CHART licznik cofanie - kaziq - 07-10-2018 20:19:42

Musisz go całkowicie rozebrać i stworzyć mały przyrząd aby go cofnąc o te kilka tysięcy.


RE: romet CHART licznik cofanie - cyfra+ - 07-10-2018 20:28:38

a bez rozbierania np cofnąć wkrętarką dorobić pręcika zamontować
w miejsce linki i cofać przejechane na nim jest 2500km


RE: romet CHART licznik cofanie - Dawdzio - 07-10-2018 21:26:07

Zawsze staram się unikać cofania w ten sposób jak tylko mogę w obawie o rozkalibrowanie sprężyny odpowiadającej za cofanie wskazówki i jej poprawne wskazania. Nie rozbierałem nigdy licznika Charta, ale podejrzewam, że nie ma tam żadnych fajerwerków. Zamiast cofać go w ten sposób, dostań się do zębatek napędzających kółka z kilometrami, rozłącz je i kręć nimi, nawet ręcznie (chyba nic ciekawego do roboty i tak nie masz :F ).

PS. Nie wiem kiedy miałeś wbity ostatni przegląd, ale chciałbym widzieć minę diagnosty, jak mu wyskoczy, że od ostatniego przejechałeś kilkadziesiąt tysięcy Big Grin


RE: romet CHART licznik cofanie - cyfra+ - 07-10-2018 21:33:34

przeglądu to on nigdy nie miał oc mam i zgłoszenie do rejst..... stare dokumenty


RE: romet CHART licznik cofanie - kaziq - 07-10-2018 21:35:14

Można tak robić, ale potrwa to wieczność i szybciej cały mechanizm licznika się wytrze niż go tak przekręcisz, co do kalibracji wskazówki i jej demontażu, ja swoje rozbieram prawie do zera (bo jednak całkiem się nie za bardzo da) i mam patent na blokowanie pręta wskazówki w miejscu fabrycznego ustawienia, wtedy odpinam mechanizm napędzający i wykonanym do tego specjalnym zabierakiem podłączam bębenek do silniczka i przekręcam np 10tys km w 15 minut, potem wszystko działa znowu jak fabryka( czyli właściwie nie za dokładnie):F.


RE: romet CHART licznik cofanie - Dawdzio - 07-10-2018 21:35:20

No to tylko remontować, kręcić i na allegro jako nówkę! Big Grin


RE: romet CHART licznik cofanie - cyfra+ - 07-10-2018 21:43:13

nigdy nie sprzedałem i nie myślę żadnego motoroweru a na pewno Rometa

A co do charta remontować i sprzedać to moim zdaniem nie opłacalne tyle co do niego części kupiłem i jeszcze muszę kupić zawsze chciałem mieć motorynkę kupiłem
charta się udało
a ze będe miał ROMETA POLO nie przypuszczałem a jednak 4 km od domu był do sprzedania stan taki sobie ale kupiłem


RE: romet CHART licznik cofanie - gregorian2008 - 07-10-2018 21:54:12

sporo trafia do mnie d naprawy liczników po wlasnie takim cofaniu wiertarka. Jesli już chcesz to kreć do przodu do tylu sprezynki Ci za wiele nie zostanie oporcz ciekawego zwoju i nie bedzie Ci pokazywal wcale. najlepiej rozebrac i go ustawic nawet na zebatkach zadna fiozofia.


RE: romet CHART licznik cofanie - NoSeLatamTrochu - 07-10-2018 22:41:51

ja to bym kręcił do przodu aż będzie 99999 i wtedy powinno przeskoczyć do zera


RE: romet CHART licznik cofanie - JGNZM - 08-10-2018 01:50:27

Licznik Charta to to samo co poprzednie konstrukcje tylko z innym cyferblatem i wskazówką. Przynajmniej ja przez ten czas nie zauważyłem większych zmian. No i też polecam ten sposób z zdjęciem zabezpieczeń (dwa druty zagięte) i ręcznie kręcenie dystansomierzem.


RE: romet CHART licznik cofanie - cyfra+ - 08-10-2018 10:31:52

dziękuje wszystkim za doradę a ja zrobiłem inaczej ale też się udało zdemontowałem ten pręcik na którym są zębatki przestawiające cyferki ustawiłem na 00000 poskładałem i działa Blush


RE: romet CHART licznik cofanie - gregorian2008 - 08-10-2018 11:49:17

O tym pisałem tylko trzeba dobrze ustawić by później nie były w innych miejscach cyfry


RE: romet CHART licznik cofanie - Deecuu - 08-10-2018 13:15:12

Jak z rozbieraniem licznika? Posiadam 3 liczniki w stanie dość słabym, bez wskazówki i chciałbym je wyczyścić wyzerowac, ale jak potem ładnie ustawić żeby wskazywały prawdę?