Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Kadet 1984r. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Kadet 1984r. (/showthread.php?tid=47593)

Strony: 1 2


RE: Romet Kadet 1984r. - silar - 18-10-2018 18:44:43

(18-10-2018 18:41:02)rafi555 napisał(a):  A rocznik jest inny czy całe numery? Zawsze też przecież można taki błąd w numerach poprawić Smile.
Niestety całe numery. W do jest 891234 a na ramie 845678 (przykładowo) . Numer rejestracyjny się zgadza. Nie wiem jak z nr silnika bo tego nie sprawdziłem.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Kadet 1984r. - bkrukl - 18-10-2018 20:08:45

To sprawdz. Często w rubryce z nr ramy wpisywali nr silnika lub odwrotnie.
Mogłobyć też tak że oryginalna rama została uszkodzona i były właściciel ją zmienił nie dbając o prawidłowe numery na nowej.


RE: Romet Kadet 1984r. - silar - 18-10-2018 20:17:22

Tutaj w rubryce nr fabryczny jest wpisany nr silnika i pod spodem nr ramy.

Byłym właścicielem jest mój dziadek i Rometa miał od nowości. I tu problem ze rama nie była zmieniana - jak już wyżej wspomniałem zarejestrowany był w 84r, i z tego roku jest rama, a w dowodzie mamy nr sugerujący 89r.
(18-10-2018 20:08:45)bkrukl napisał(a):  To sprawdz. Często w rubryce z nr ramy wpisywali nr silnika lub odwrotnie.
Mogłobyć też tak że oryginalna rama została uszkodzona i były właściciel ją zmienił nie dbając o prawidłowe numery na nowej.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Kadet 1984r. - bkrukl - 18-10-2018 20:41:10

Chwila chwila. Ile masz cyfr w numerze ramy? Jeśli 6 to to jest TYLKO nr ramy i nie oznacza on roku produkcji.
Rok produkcji miałbyś jeśli na ramie miałbyś nabite 8 cyfr. Wtedy 2 pierwsze to rok produkcji, a kolejne 6 to nr ramy.


RE: Romet Kadet 1984r. - silar - 19-10-2018 15:11:49

(18-10-2018 20:41:10)bkrukl napisał(a):  Chwila chwila. Ile masz cyfr w numerze ramy? Jeśli 6 to to jest TYLKO nr ramy i nie oznacza on roku produkcji.
Rok produkcji miałbyś jeśli na ramie miałbyś nabite 8 cyfr. Wtedy 2 pierwsze to rok produkcji, a kolejne 6 to nr ramy.
No tak, ja jestem łeb, a diagnosta jeszcze większy. W tym wypadku jest tylko jedna cyfra inna. Na ramie mam 4, a w do 5. A żeby było jeszcze śmieszniej to dzisiaj razem z dziadkiem odnaleźliśmy kartę gwarancyjną Kadeta ze wszystkimi numerami fabrycznymi.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Kadet 1984r. - bkrukl - 19-10-2018 15:45:29

Reasumując, 6 cyfr Ci sie zgadza? A w 2 pierwszych masz rozbieżność?
Jeśli tak to na ramie masz rok produkcji, a w dowodzie rok pierwszej rejestracji.


RE: Romet Kadet 1984r. - silar - 19-10-2018 17:31:03

No nie. Zgadza się 5 cyfr a jedna jest zmieniona. Przykładowo rama 84-12345, do 12365. Już rok produkcji pomijam bo wiem że to 2 pierwsze cyfry z tych 8, które w dowodzie nie są wpisywane bo nie są potrzebne.
(19-10-2018 15:45:29)bkrukl napisał(a):  Reasumując, 6 cyfr Ci sie zgadza? A w 2 pierwszych masz rozbieżność?
Jeśli tak to na ramie masz rok produkcji, a w dowodzie rok pierwszej rejestracji.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Kadet 1984r. - bkrukl - 19-10-2018 18:25:18

Dokładnie. Ogarnięty diagnosta wystawi Ci druczek o sprostowanie danych w dowodzie.


RE: Romet Kadet 1984r. - silar - 19-10-2018 20:53:29

(19-10-2018 18:25:18)bkrukl napisał(a):  Dokładnie. Ogarnięty diagnosta wystawi Ci druczek o sprostowanie danych w dowodzie.
Z tym ogarniętym diagnostą może być ciężko. Byłem na dwóch stacjach i na obu powiedzieli ze nie są nic w stanie zrobić na podstawie potwierdzenia wpisu do rejestru (starego dr) i musi być albo potwierdzenie z wk, że taki pojazd był faktycznie zarejestrowany albo próbne tablice żeby zrobili przegląd. Wk może wystawić tylko tymczasowe tablice i papiery do przeglądu, ale wyłącznie na danych które mają w rejestrze czyli tych błędnych.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Kadet 1984r. - bkrukl - 19-10-2018 21:02:21

Diagnosta może wszystko. No może prawie wszystko. Tylko często są niedouczeni. Dziś rozmawiałem z diagnostą który mówi że może mi nawet nowe numery nabić, oczywiście po wypełnieniu sterty papierów i za zgodą wydziału komunikacji.
Zdarzają sie często pomyłki w dowodach rejestracyjnych. I wszystko da sie wyprostować. Masz kogos znajomego w wk? Albo może ktoś z Twoich znajomych ma... Iść i podpytać, co zrobić jak ktoś sie w czasach prl pomylił. Powinni odesłać do diagnosty po papier o poprawieniu danych w dowodzie rejestracyjnym. I diagnosta może takie coś wystawić.
W niektórych miejscowościach chcą jeszcze opinii rzeczoznawcy, ale na szczęście nie są to aż takie częste przypadki.


RE: Romet Kadet 1984r. - silar - 19-10-2018 23:30:55

Parę stacji diagnostycznych jeszcze tutaj mam więc jest nadzieja. Wk znam praktycznie cały. Pierwsza opcja jaka rozważali to całkiem inna rama niż fabrycznie i dlatego powiedzieli, że się nie da. Teraz będzie temat jednej cyfry. I ta karta gwarancyjna z wszystkimi numerami.
(19-10-2018 21:02:21)bkrukl napisał(a):  Diagnosta może wszystko. No może prawie wszystko. Tylko często są niedouczeni. Dziś rozmawiałem z diagnostą który mówi że może mi nawet nowe numery nabić, oczywiście po wypełnieniu sterty papierów i za zgodą wydziału komunikacji.
Zdarzają sie często pomyłki w dowodach rejestracyjnych. I wszystko da sie wyprostować. Masz kogos znajomego w wk? Albo może ktoś z Twoich znajomych ma... Iść i podpytać, co zrobić jak ktoś sie w czasach prl pomylił. Powinni odesłać do diagnosty po papier o poprawieniu danych w dowodzie rejestracyjnym. I diagnosta może takie coś wystawić.
W niektórych miejscowościach chcą jeszcze opinii rzeczoznawcy, ale na szczęście nie są to aż takie częste przypadki.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka