Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
romet ogar dwieście 84 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (http://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: romet ogar dwieście 84 (/showthread.php?tid=47581)

romet ogar dwieście 84 - Szymon72 - 03-10-2018 21:20:48

No witam wszystkich, jestem nowy na forum i chciałbym zaprezentować jeden z moich moplików: Ogar 200. Został częściowo odnowiony, efekt mnie bardzo zadowala, pomimo tego, że nie jest idealny. Został cały wypiaskowany i pomalowany proszkowo, silnik w dobrej kondycji, nie rozpoławiany przeze mnie. Po serwisie sprzęgła, zapłonu, gaźnika oraz po wymianie cylindra z tłokiem i pierścieniami. Koła póki co tylko wyczyszczone i trochę je zżera ruda, ale nie ma się co rozwodzić, w końcu to tylko ogar. Podobnie wszelakie chromy- kierownica, klakson, amortyzatory itp. nie dawałem nic w nowy chrom, póki się da to wymieniam na stare części w dobrej kondycji. Zostało do poprawki kilka rzeczy, takich jak: nieszczelność kolanko- tłumik, podnóżki, blokada stopki centralnej ( złożona uderza o wydech ).
Dopowiem jeszcze, że w tą zimę będzie robiona druga dwusetka, a poza tymi posiadam też 2 mustangi (jeden po kapitalce), dwie kaczki i komara 2350 także będzie ciekawie, będą kolejne posty.
Dodam jeszcze krótki film prezentujący (na nagraniu jeszcze ze starym pokrowcem siedzenia, aktualnie jest oryginalny).

Ogar kupiony był w takim stanie: