Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jakie łożysko igiełkowe kupić? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Jakie łożysko igiełkowe kupić? (/showthread.php?tid=47511)



Jakie łożysko igiełkowe kupić? - bzzxc - 20-09-2018 15:34:09

Witam, przy okazji szlifu cylindra chciałem wymienić łożysko na główce korbowodu z chińskiego, które przyszło z wałem na coś porządnego. Ktoś mi powiedział, że od Simsona będzie pasowało, więc kupiłem firmy SKF i okazało się, że nie pasuje. Ma zbyt dużą średnicę zewnętrzną(15mm zamiast 14mm). Wiecie gdzie można kupić dobre łożyska igiełkowe do tych wałów? Wszędzie widzę tylko jakieś no-name.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Jakie łożysko igiełkowe kupić? - seler1500 - 20-09-2018 17:58:23

Pasuje od AM6 wymiarami. Miałem u siebie i były dobry, założyłem Top Racing.


Jakie łożysko igiełkowe kupić? - bzzxc - 20-09-2018 18:06:41

Super, wielkie dzięki Smile

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Jakie łożysko igiełkowe kupić? - sampras - 20-09-2018 22:25:26

Witam,

przed zakupem warto upewnić się co do wymiarów potrzebnego złożenia igiełkowego (łożyska), bo trudno mi uwierzyć w tym przypadku by przy sworzniu tłoka fi 12mm potrzebne jest złożenie o tak małej średnicy zewnętrznej jak 14mm.

Co do średnicy wewnętrznej, oczywiste że 12mm.
Aby określić potrzebną średnicę zewnętrzną można zmierzyć otwór w główce korbowodu, jeśli mamy czym to zrobić.
Chyba łatwiej będzie wziąć złożenie igiełkowe dostarczone z wałem (zakładając że ono ma właściwy wymiar), wsunąć sworzeń tłoka i wtedy zmierzyć jego średnicę zewnętrzna za pomocą suwmiarki.
Zapewne będzie to bardzo blisko 15mm a nie 14mm (do korbowodu Duells będzie prawdopodobnie 16mm).
Należy też zmierzyć potrzebną szerokość złożenia igiełkowego.

Wymiary łożysk są podawane tak: średnica_wewnętrzna x średnica_zewnętrzna x szerokość.

Gdzie i jakie kupić, np. można wybrać coś z tej listy, marki TKRJ, TOP RACING, RMS itd, cena kilkanaście zł :

https://motor-x.pl/czesci-do-skutera,ozyska-igiekowe,c.html

Pozdrawiam



(20-09-2018 15:34:09)bzzxc napisał(a):  Witam, przy okazji szlifu cylindra chciałem wymienić łożysko na główce korbowodu z chińskiego, które przyszło z wałem na coś porządnego. Ktoś mi powiedział, że od Simsona będzie pasowało, więc kupiłem firmy SKF i okazało się, że nie pasuje. Ma zbyt dużą średnicę zewnętrzną(15mm zamiast 14mm). Wiecie gdzie można kupić dobre łożyska igiełkowe do tych wałów? Wszędzie widzę tylko jakieś no-name.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka



Jakie łożysko igiełkowe kupić? - bzzxc - 20-09-2018 23:45:04

Tak, oczywiście w pierwszym poście pomyliłem wymiary. Potrzebowałem łożyska o średnicy zewnętrznej 15mm, a te od Simsona mają 16mm. Łożysko już dawno zamówione z Top Racing. Dziękuję wszystkim za pomoc Smile

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka