Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar 2350 montaż przedniego koła, tarcie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Komar 2350 montaż przedniego koła, tarcie (/showthread.php?tid=47500)



Komar 2350 montaż przedniego koła, tarcie - krzysiek_web - 17-09-2018 20:23:30

Panowie montaż przedniego koła.
Mianowicie spójrzcie na zdjęcia czy jest ok? Chyba nie do końca bo... podczas kręcenia kołem dekielek od piasty trze o bęben...

Jakieś porady?











RE: Komar 2350 montaż przedniego koła, tarcie - bkrukl - 17-09-2018 20:29:22

Może trzeba cienką podkładeczkę podłożyć od wewnątrz...


RE: Komar 2350 montaż przedniego koła, tarcie - krzysiek_web - 17-09-2018 20:41:34

O kurcze możliwe... jutro sprawdzę. Ale nie wydaje Wam się to dziwne że z jednej strony ośka jest zdecydowanie krótsza? Miałem aktualny zamiennik (nowy) i z tej prawej strony ledwo co mogłem nakrętkę nakręcić. Dałem starą ośkę i wygląda jak na zdjęciach.

Edycja mógłby ktoś wgrać zdjęcia jak ma się to u siebie zamontowane?


RE: Komar 2350 montaż przedniego koła, tarcie - Ychu - 17-09-2018 21:06:42

Zawsze możesz ośkę przesunąć w którąś stronę. Ja też mam z każdej strony inaczej w ogarze.

Co do bębna to tak jak wyżej - podłóż podkładkę , też złożyłem bez , a potem patrzę że mi jakieś podkładki zostały Big Grin


RE: Komar 2350 montaż przedniego koła, tarcie - krzysiek_web - 17-09-2018 21:15:00

Tylko właśnie że tą ośkę już na maxa przesunąłem w jedną ze stron Smile Jak możesz wgraj proszę zdjęcia w wolnym czasie jak to u Ciebie wygląda.


RE: Komar 2350 montaż przedniego koła, tarcie - joozek - 17-09-2018 22:32:23

Jeśli oś jest oryginalna, to dłuższą nagwintowaną stroną, powinna być skierowana do wnętrza piasty, tam gdzie idą szczeki. Oryginalna oś jest 2 stopniowa, tzn, w środku gwinty pod konusy M12x1, na zewnątrz M10x1 (zakładam, że ją sprawdziłeś - jest prosta z dobrymi gwintami). Jeśli zastosowałeś taką, to od tej strony co napisałem, powinieneś dokręcić konus na max, bez dodatkowej nakrętki kontrującej niskiej. Tam właśnie powinny iść te podkładki dystansowe pod dekiel. Z drugiej strony pod ślimakiem, idzie drugi konus, unieruchomiony nakrętką niską kontrującą. Tu ew dodatkowa podkładka do zdystansowania ślimaka - wydaje mi się, że tego też nie zrobiłeś.
Rozumiem, ze włożyłeś same kulki ??? nowe ??? bieżnie nie były popękane ??? konusy bez wyszczerbień???


RE: Komar 2350 montaż przedniego koła, tarcie - krzysiek_web - 18-09-2018 19:13:47

ok, sprawa załatwiona. Ośka stara jednak nie jest oryginalna bo ma 1 gwint tz. gwint przerwa i gwint.
Joozek zastosowałem Twój myk dla tej ośki i całość działa ok. Z obu stron ośka (po założeniu) jest "prawie" równa i nic nie trze koło ładnie się obraca. Dzięki za pomoc Smile

PS. Bieżnie i konusy stare ale w bdb stanie bez pęknięć czy wyszczerbień.
Włożyłem cały wianek (nie same kulki) ale ładnie chodzi z jednej i drugiej strony, myślałem że będzie coś "trzeć" ale jest ok.