Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
AM czy inna możliwość? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Ustawy (/forumdisplay.php?fid=100)
+--- Wątek: AM czy inna możliwość? (/showthread.php?tid=47468)

Strony: 1 2


RE: AM czy inna możliwość? - DumDum - 11-09-2018 22:57:54

(11-09-2018 19:28:23)Texas Ranger napisał(a):  Skoro ja pisałem o wypadku, a ty mnie poprawiłeś pisząc o kolizji, to bądź tak laskaw i wytłumacz różnicę.

Nie ma sensu przepisywać definicji, ale pomogę Ci:
Google to potrafi


RE: AM czy inna możliwość? - Texas Ranger - 12-09-2018 10:04:30

Widzę, że rzeczowa dyskusja z tobą jest niemożliwa, ale żeby nie być gołosłownym zamieszczę informację na temat różnicy między kolizją, a wypadkiem, o którym ja pisałem w kontekście mojej wcześniejszej wypowiedzi i w znaczeniu, które miałem na myśli. Jest to definicja używana zarówno przez organy ścigania, jak i sądy, więc proszę bardzo, nie życzę nikomu, ale tobie na pewno też się przyda garść nowej wiedzy.
http://www.brd.org.pl/2,148,Kolizja_czy_wypadek_drogowy.htm


RE: AM czy inna możliwość? - DumDum - 12-09-2018 11:03:32

Widzę, że skorzystałeś z mojej pomocy i podzieliłeś się pierwszym linkiem z wyszukiwarki Big Grin
Czyli mój sposób działa.
Czytałeś co jest tam napisane? Wypadek gdy rozstrój zdrowia (nie koniecznie psychicznego) trwa dłużej niż 7 dni. Definicji stłuczki brak, kolizja gdy obrażenia trwają poniżej tygodnia.
Otarcia nie są uszkodzeniem ciała. Jeśli rodzic zadba o bezpieczeństwo dziecka, to trudno nawet o coś takiego na ciele. Tym bardziej, że motorynka demonem prędkości nie jest, a ręczna skrzynia to na początku skuteczna blokada prędkości.


RE: AM czy inna możliwość? - stqc - 12-09-2018 11:18:44

Panowie dyskusje na ten temat radzę prowadzić na PW, tutaj jest temat czego innego wiec proszę aby nie było tutaj jakich kolwiek sprzeczek Smile


RE: AM czy inna możliwość? - Texas Ranger - 12-09-2018 22:42:17

(12-09-2018 11:03:32)DumDum napisał(a):  Widzę, że skorzystałeś z mojej pomocy i podzieliłeś się pierwszym linkiem z wyszukiwarki Big Grin
Czyli mój sposób działa.
Czytałeś co jest tam napisane? Wypadek gdy rozstrój zdrowia (nie koniecznie psychicznego) trwa dłużej niż 7 dni. Definicji stłuczki brak, kolizja gdy obrażenia trwają poniżej tygodnia.
Otarcia nie są uszkodzeniem ciała. Jeśli rodzic zadba o bezpieczeństwo dziecka, to trudno nawet o coś takiego na ciele. Tym bardziej, że motorynka demonem prędkości nie jest, a ręczna skrzynia to na początku skuteczna blokada prędkości.

Z tej strony korzystałem z uwagi na zainteresowania i obowiązki zawodowe, także nie trafiłeś.
Odnośnie definicji stłuczki, to istnieje coś takiego jak wnioskowanie i definiowanie a contrario, więc się troszeczkę doucz i nie opieraj swojej wiedzy wyłącznie na wyszukiwarce. Z mojej strony to wszystko.