Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z urwaną śrubą w piaście - jak to naprawić? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Problem z urwaną śrubą w piaście - jak to naprawić? (/showthread.php?tid=47431)



Problem z urwaną śrubą w piaście - jak to naprawić? - Jestem Marek - 03-09-2018 17:43:19

Cześć, tak jak w temacie. Mam problem z urwaną śrubą w piaście. Śruba jest naprawdę z twardego materiału, próbowałem wiercić (połamane z 20 wierteł + 5 w ogóle nie chciało wiercić, mimo że wszystkie były ostre jak brzytwa).

Aktualnie sytuacja nie wygląda za dobrze (zdjęcie poniżej). Próbowałem też coś do tego przyspawać lecz od razu się urywało lub ukręcało. Już nie mam żadnego pomysłu.




RE: Problem z urwaną śrubą w piaście - jak to naprawić? - Jaca - 03-09-2018 18:11:20

Lewe wiertło

zwykle pomaga

jakie tam masz Fi ?
połowę niego bierz wiertło


dzięki temu ze kreci i wierci w druga stronę bardzo często udawało mi się wykręcić już w trakcie wiercenia np. urwane śruby misek olejowych z bloków silnika.


RE: Problem z urwaną śrubą w piaście - jak to naprawić? - kdudka - 03-09-2018 19:58:48

Witaj, ja takie coś wykręcam po dospawaniu nakrętki/śruby. Warunek jeden spawarka elektrodowa, duży prąd i ważne jest by przetopiło spaw z tą urwaną śrubą a nie tylko "przykleiło się. Ostatnio wykręcałem tak urwaną szpilkę wydechu w samochodzie która była "schowana" w głowice a nie wystawała.



Połowa spawu była po to by "wyjść" z głowicy. Do tego przetopiło gwint bo głowica aluminiowa więc w zasadzie wykręcając nacinałem nowy gwint. Piszczało aż miło Smile

Podsumowując jak dobrze Ci złapie spaw to ukręci się śruba kawałek dalej lub wykręci.

Powodzenia


RE: Problem z urwaną śrubą w piaście - jak to naprawić? - Jaca - 21-09-2018 23:21:34

https://www.youtube.com/watch?v=dJfkCj3FWBs


RE: Problem z urwaną śrubą w piaście - jak to naprawić? - Patryko350 - 22-09-2018 18:42:09

Może nagrzać śrubę i spróbować ją rozhartować