Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka z silnikiem simsona - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Polak potrafi (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: Motorynka z silnikiem simsona (/showthread.php?tid=47329)



Motorynka z silnikiem simsona - karolziaja2000 - 20-08-2018 11:45:40

Witam, tak jak w tytule planuję zbudować od podstaw motorynkę z silnikiem sima. Narazie mam ramę, bak, kierownice, lagi, koła i parę pierdółek. I chciałbym wiedzieć co poza obrócenoem koła będę musiał przerobić, jak tam jest z instalacją elektryczną itp.
PS. Większość części jest uratowana ze złomu przed straceniem a niektóre dał mi kolega u którego i tak by zgniły, więc z góry dziękuję za odp. w stylu "chce zniszczyć motornkę" czy coś.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Jeżeli ktoś by miał do sprzedania jakieś fajne części po dobrych cenach to jestem zainteresowany, chętnie kupię też silnik od sima s51 Wink


RE: Motorynka z silnikiem simsona - rafi555 - 20-08-2018 12:02:34

Wachacz i hamulec tylny musisz przerabiać.


RE: Motorynka z silnikiem simsona - NoSeLatamTrochu - 20-08-2018 12:23:39

Hamulec tylny jak w ogarze, lepsze hamulce najlepiej tarcze, przydało by się zawieszenie od sima, instalacja elektryczna najlepiej na krótko, mocowanie sillnika i inne wzmocnienia ramy jak zawieszenia i hamulcy Wink


Motorynka z silnikiem simsona - karolziaja2000 - 20-08-2018 14:08:58

A nie ma ktoś do sprzedania hampelka od ogara. Tak się składa że lagi od sima posiadam ale do dryny te lagi tak średnio pasują.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze jedno pytanie czy tłumik musi być simsonowski czy jak zostawię od dryny to nie będzie się dusił?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


RE: Motorynka z silnikiem simsona - rafi555 - 20-08-2018 15:15:06

Pewnie, że zadusi Smile .


Motorynka z silnikiem simsona - karolziaja2000 - 20-08-2018 15:18:59

Potrzebuje jeszcze katalog części i chciałbym się dowiedzieć czy można gdzieś pobrać bo szukam i nie mogę znaleźć Wink

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


RE: Motorynka z silnikiem simsona - Odrestaurator - 20-08-2018 15:35:45

Hamulca nie musisz zmieniać, przecież to to samo czy Ogar czy motorynka, Ogar 200 na tylko blokadę bębna (taki mały wystający bolec z wahacza) i ten bolec musisz przespawać na drugą stronę wahacza, może to być np. kawałek śruby albo jakiegoś wałka. Potem tylko obracasz koło i musisz wymyślić jakoś przeniesienie cięgna hamulca na drugą stronę, bo dźwignia jest z prawej strony. Odwrócić wahacza nie możesz bo odwracając wahacz odwrócisz też mocowania amortyzatorów.

Katalog masz tu:

https://chomikuj.pl/msienkiel99/romet/Katalog+czesci+zamiennych+Motorowerow+Romet(1),2917999009.pdf


Zawieszenie przednie możesz pokombinować z małego chińskiego crossa 125 np. loncin.