Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 przerwa gdy wkręca się na obroty - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: Ogar 200 przerwa gdy wkręca się na obroty (/showthread.php?tid=47222)



Ogar 200 przerwa gdy wkręca się na obroty - KolegaRomet - 08-08-2018 21:20:12

Witam, mam problem.Mój ogar 200 gdy wkręca się na wysokie obroty przerywa.Świeca jest cała czarna, stosuje proporcje 1:50, odpalać odpala za 1 lub 2 kopnięciem jednak te wkręcanie się na obroty jest problemem bo niby się wkręca ale przerywa takie, "tuttuuuututututu" bywało tak, że samo przerywanie przeszło jednak dzisiaj czyscilem świece, filtr powietrza i cały zapłon nie rozbierałem go tylko psiknąłem w zapłon środkiem do czyszczenia silników "Mannol" po wyczyszczeniu, zaczął jeszcze bardziej przerywać nie wiem co może być przyczyną, na wolnych obrotach dobrze chodzi równo jednak jest to podczas jazdy, prosiłbym o pomoc,Pozdrawiam Smile


RE: Ogar 200 przerwa gdy wkręca się na obroty - NoSeLatamTrochu - 08-08-2018 22:48:29

Ustaw zapłon, wyczyść gaźnik wymień kondensator zmniejsz dawkę paliwa.


RE: Ogar 200 przerwa gdy wkręca się na obroty - KolegaRomet - 10-08-2018 09:44:21

Gaźnik wyczyszczony dysze przedmuchane, na wolnych obrotach chodzi dobrze, wkręca się na obroty dobrze nic nie przerywa, ale podczas jazdy już przerywa.Jakieś pomysły ?


RE: Ogar 200 przerwa gdy wkręca się na obroty - seler1500 - 10-08-2018 15:50:29

Przecież kolega wyżej wspominał o zapłonie, zrobiłeś coś w tym kierunku? Kondensator do wymiany.


RE: Ogar 200 przerwa gdy wkręca się na obroty - Tibia74 - 12-08-2018 23:33:12

Zobacz czy bez filtra będzie przerywal


RE: Ogar 200 przerwa gdy wkręca się na obroty - TheKocur - 13-08-2018 08:13:12

Mogą być różne przyczyny, tym bardziej ,że nie wiemy jak to twoje "buczenie wygląda". Spróbuj przytykać rurę od filtra powietrza. Ale ja bym raczej obstawiał coś z zapłonem. Wczoraj też miałem, coś podobnego. Zobacz jaka jest iskra( powinna skakać ciągle ,taka sama). Wyczyściłem papierem ściernym 320 patynki i je ustawiłem i jest git. W twoim przypadku może być do wymiany kondensator lub właśnie patynki (albo spróbuje je jeszcze przeczyścić i ustawić) Big Grin