Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Kadet] Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Kadet (/forumdisplay.php?fid=138)
+---- Wątek: [Kadet] Ostateczne składanie silnika - Pomoc? (/showthread.php?tid=47085)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - damian94 - 02-08-2018 21:51:08

Zapytaj zmd-52, może będzie miał oryginalne uszczelki.


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - rafi555 - 02-08-2018 21:51:27

Zamiast papieru lepiej gambit (0,5 mm starczy) w rolniczym.


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Pan Zdzisław - 02-08-2018 22:04:29

Problem jeszcze w tym, że jestem kiepski w wycinaniu :F. Mam na szczęście tą papierową uszczelkę jako wzór więc olejkiem coś odcisnę lub odrysuje ołówkiem. Dobrze spróbuje jutro znaleźć kryngielit lub gambit gdzieś na mieście.


Czy to nie jest gambit? Czy może jakiś uszczelniać do szyb... ten materiał jest jakby gąbczasty i lekko się skleja ze sobą.

Okazał się, że to wykładzina do szafek.. po prostu pójdę i kupię w Agloru (jeśli faktycznie jest w rolniczym).


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Pan Zdzisław - 03-08-2018 13:57:24

Dobra, udało się go zdobyć. Ma niby 0,8mm grubości, ale po zmierzeniu ma 0,4mm, czyli jak z poprzednią uszczelką. Wydaje się porządniejsza, nie da się jej bez większej siły zniszczyć w rękach i czuje, że ta uszczelka może być wieczna dla takiego silnika. Chyba zrobię wszystkie uszczelki z tego materiału. Wyciąłem jak na razie uszczelkę silnika na podstawie papierowej uszczelki. Mam tylko problem z zrobieniem dziur. Jakieś patenty na to?



RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Dawdzio - 03-08-2018 14:05:50

W przypadku papierowej dobrze działa położenie na karterze i puknięcie młotkiem przez metalową kulkę wiekszą od otworu. Nie wiem jak zadziała to z gambitem.


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Odrestaurator - 03-08-2018 14:49:35

Ja tylko zawsze wycinam "x" nożykiem albo po prostu dość kwadratowy otwór i to wystarcza :F


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Pan Zdzisław - 03-08-2018 15:45:53

Dobra udało się. Zrobiłem tak: Położyłem tą uszczelkę na karter, nakryłem ją drugim, śrubokrętem zrobiłem małe otwory, wziąłem śrubę i lekką stuknąłem młotkiem gumowym, zacząłem wkręcać i wykręcać. Efekt jest całkiem dobry, jedynie trochę góra się zjechała przez przypadek. Już lepiej chyba tego nie spasuje.




RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - rafi555 - 03-08-2018 15:46:55

Można by znaleźć rurkę podobnej średnicy, zaostrzyć i młotkiem puknąć.

Chociaż jak sklejam modele to otwory w twardych tekturach itp. wycinam skalpelem albo nożyczkami do paznokci takimi małymi zakrzywionymi.


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Pan Zdzisław - 03-08-2018 15:47:29

Sprawdzę jeszcze skrzynie przed montażem dla pewności i chyba zacznę go za godzinę społawiać. (Nareszcie <3)


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Pan Zdzisław - 03-08-2018 18:33:11

Skrzynia działa tak samo. Składam go


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - seler1500 - 03-08-2018 19:20:55

I fajnie Big Grin
Na przyszłość polecam AF-OIL, ale jest droższy. Z resztą tym AF-CD też się nadaje, więc wsio rybka Big Grin Ja stosuję AF-200 bo jest najtańszy Big Grin

A otwory wybijakiem do skóry 6 mm.


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Pan Zdzisław - 03-08-2018 20:19:39

Cytat:Na przyszłość polecam AF-OIL, ale jest droższy. Z resztą tym AF-CD też się nadaje, więc wsio rybka Big Grin Ja stosuję AF-200 bo jest najtańszy Big Grin
Przecież ja to kupiłem, bo nie miałem niczego innego. Jest sens z tego robić wszystkie uszczelki czy zostać przy klingerycie?
Aha za ten czas:
1. Jakiej grubości ma być podkładka pod kosz sprzęgłowy i to duże koło zdawcze?
2. Jak się ten wał odprężało? Raz gumowym młotkiem w lewo, później prawo i lewo?

Jeszcze mam wrażenie, że łożysko lekko odstaje. Samo się ułoży? Młotek? Śruby?



RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - damian94 - 03-08-2018 21:38:54

Lagoon twierdzi, że pod łożyska, jak już ustawisz wał, trzeba dać podkładki, aby się nie przesuwał.


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - Pan Zdzisław - 03-08-2018 21:41:03

Gdzie niby te podkładki O.o. Nigdy nie słyszałem o podkładkach do łożysk na wał w tym silniku (nie licząc podkładki dystansowej między łożyska od strony magneta).

Zresztą wcześniej tak nie było. Można to lekko stuknąć gumowym młotkiem? c:

Aha i wał kręci się tak samo dobrze jak wcześniej, pomimo, że łożysko jakby nie doszło do końca zabezpieczenia.


RE: Ostateczne składanie silnika - Pomoc? - seler1500 - 03-08-2018 22:58:05

Jeśli zostało Ci tego materiału, to pod kapę sprzęgła i pod cylinder, no jak chcesz to pod automat i lewą kapę Wink
Walnij najwyżej podkładkę dystansową o śr. zew 40 mm tak, by nie było luzu między łożyskiem a segerem. Albo dwie podkładki, ale połowę cieńsze, by wycentrować wał w karterach.

Odprężyć możesz łożyska uderzając delikatnie trzonkiem młotka w ich gniazda. Podkładka dystansowa pod tryb zdawczy ma 0.6 mm u mnie, pod kosz sprzęgłowy 1 do 1.5 mm. Jeśli masz nowy kosz sprzęgłowy, musisz ciut zeszlifować zębatkę, inaczej sprzyngła brak.