Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
ZZR/Romet Karat nie chce się złożyć - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: ZZR/Romet Karat nie chce się złożyć (/showthread.php?tid=46937)



ZZR/Romet Karat nie chce się złożyć - zbieracz rometów - 30-06-2018 14:44:49

Witam! mam problem ponieważ mój ZZR Karat za żadne skarby świata nie chce się złożyć zawias nie jest spawany próbowałem nawet z całej siły i nic
chciałbym go zabrać do babci na wakacje więc czy da rade coś zrobić
z góry dziękuję


RE: ZZR/Romet Karat nie chce się złożyć - Dawdzio - 30-06-2018 14:49:37

Najważniejsze to nie robić nic na siłę, szkoda ramy. Pewnie się już zastał, rdza przyłapała i stoi. Na początek spróbuj zastosować WD40 i daj mu trochę czasu, żeby dostało się do każdego zakamarka.


RE: ZZR/Romet Karat nie chce się złożyć - Wigrus - 30-06-2018 21:23:03

Grunt to, jak poprzednik mój mówił, cierpliwość, ale i to, aby dobrze się o coś zaprzeć. Polecam znaleźć rozwidlone drzewo, gdzie włożysz tylną część ramy klinując ją o miskę suportu (broń borze o trójkąt). I dalej to już wiesz.

Sposób ten prasłowiańskiem jest. Ale się sprawdza.


RE: ZZR/Romet Karat nie chce się złożyć - zbieracz rometów - 01-07-2018 13:38:33

(30-06-2018 21:23:03)Wigrus napisał(a):  Grunt to, jak poprzednik mój mówił, cierpliwość, ale i to, aby dobrze się o coś zaprzeć. Polecam znaleźć rozwidlone drzewo, gdzie włożysz tylną część ramy klinując ją o miskę suportu (broń borze o trójkąt). I dalej to już wiesz.

Sposób ten prasłowiańskiem jest. Ale się sprawdza.

sposób prasłowiański pomógł teraz tylko zalać to olejem silnikowy bo ten zawias bo wyschnięty na wiór