Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Tylne amortyzatory Romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Części zamienne (/forumdisplay.php?fid=225)
+--- Wątek: Tylne amortyzatory Romet (/showthread.php?tid=46920)



Tylne amortyzatory Romet - seler1500 - 28-06-2018 23:13:14

Na allegro, JM i innych sklepach internetowych wiszą amortyzatory z tłumieniem olejowym do Rometów.
Miał/ma ktoś to cudo? Sprawdza się, jak z twardością?


RE: Tylne amortyzatory Romet - Odrestaurator - 29-06-2018 00:41:58

Nie wiem jak z Rometowymi, ale te nowe do Simsonów (również z Jackmotors) z tłumieniem olejowym są tak twarde, że praktycznie nie pracują, miałem je przez jakiś czas u siebie i szybko wróciłem do DDRowskich, jeśli to samo by było do tych z Rometa to obawiam się że prędzej odpadłyby mocowania amortyzatorów (bo te w Romecie wiadomo jakie są, 3mm blaszka... o Ogarowych nie wspominając) niż to cokolwiek by zamortyzowało :F
A jak są na JM, te i te, to bardzo prawdopodobne że wychodzą z jednej fabryki.


RE: Tylne amortyzatory Romet - NoSeLatamTrochu - 29-06-2018 00:51:14

strasznie twarde nie polecam


RE: Tylne amortyzatory Romet - seler1500 - 29-06-2018 01:06:11

Ja mam blachę 5mm więc się nie martwię Wink
Miałem brać te simsonowe, ale jak twarde to chyba zrezygnuję. Zresztą, wezmę swój amortyzator, skoczę do sklepu i zobaczę co i jak, tak chyba będzie najelpiej. Przód mam już ładny w miarę miękki, tylko ten tył mnie męczy, a regenerować mi się nie opłaca.



Dziękuję za odpowiedzi, będę na bieżąco informować, co z nimi.


RE: Tylne amortyzatory Romet - Ychu - 18-08-2018 18:37:25

Trochę odgrzeję , ale mam amory z tłumieniem olejowym w ogarze 200 i nie narzekam. Kupiłem na gmoto , nie sprawdzałem czy to to samo co na jm. Amory są bardzo spoko i ładnie tłumią , przejazdy przez progi zwalniające nie idą w kręgosłup Tongue Zapewne w 2 osoby spisywały by się lepiej niż samemu , ale nie ma źle.