Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Klakson w motorynce - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Klakson w motorynce (/showthread.php?tid=46890)



Klakson w motorynce - bzzxc - 25-06-2018 19:06:18

Witam, posiadam motorynkę Pony 301(023). Chciałem zamontować w niej klakson. Niestety, ten który kupiłem(pierwszy lepszy pod 6V) jest za duży i ma zbyt wysoki pobór mocy(nie wydaje dźwięku na niskich obrotach). Moglibyście polecić jakiś niezbyt drogi klakson, który dobrze działałby z tym silnikiem? Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące klaksonu. Przycisk od sygnału dźwiękowego w moim przełączniku jest strasznie luźny i płytko się wciska, przez co klakson potrafi włączyć się od wibracji silnika. Macie jakieś sposoby na jego usztywnienie albo pogłębienie wcisku?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Klakson w motorynce - stqc - 25-06-2018 19:42:02

Przycisk cały zespół wymień na nowy problem zniknie Smile apropo klaksonu to kup oryginalny tylko pamiętaj do końca życia ze tanio nigdy nie będzie dobrze


RE: Klakson w motorynce - romet7678 - 26-06-2018 14:51:42

Przyłączam się do pytania o polecenie, tylko na instalacje 12v.


RE: Klakson w motorynce - bzzxc - 02-08-2018 20:08:24

Postanowiłem, że nie będę zakładał nowego tematu, bo mój nowy problem bezpośrednio go dotyczy. Kupiłem więc oryginalny klakson od Ogara 205(co ciekawe, mimo, że nie był on montowany fabrycznie w żadnej motorynce, moja posiadała fabryczne miejsce na jego umieszczenie(gwint i charakterystyczne wgłębienie w półce)). Niestety, zamiast brzęczenia wydaje on przerywany dźwięk stukania, jakby prądnicy brakowało mocy, by klakson działał jak powinien(mówimy o wyłączonych światłach, ze światłami klakson w ogóle nie działa). Dziwi mnie to, bo światła działają bez zarzutu, a klakson chyba powinien pobierać mniej mocy. Masę podłączyłem do przełącznika świateł, a zasilanie do cewki oświetleniowej przed lampą.