Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Wigry 3 1978r. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Wigry 3 1978r. (/showthread.php?tid=46877)



Romet Wigry 3 1978r. - uga_buga - 23-06-2018 20:52:28

Witam Chłopcy Rometowcy! Wink

Chciałbym przedstawić Wam Wigry, które ostatnio miałem przyjemność odrestaurować.

Moja historia z tym oto składakiem od tego, że otrzymałem informację o stojącym na "wystawce" przy koszach na śmieci czerwonym Wigry.

Wyglądało to właśnie tak:



Po zapukaniu do drzwi i zapytaniu o ten rowerek, sympatyczna pani oznajmiła, że śmiało można go zabrać Smile

I już po przyprowadzeniu do domu:







Pierwszy dzień prac to przede wszystkim rozbiórka:



Jak się okazało spawy trzymające mocowanie stopki puściły - mocowanie bagażnika i tylnego błotnika również miało oderwany spaw, więc rama pojechała na poprawki.

Poniżej widać już zdjęcia po spawaniu:







Na poniższym zdjęciu widać jak świetne są oryginalne spawy (rury wchodzące do otworu suportu facepalm)



W ruch poszła zaprawka - nie chciałem lakierować ramy i zachować oryginalny lakier



Kwestie zaprawkowania już prawie na finiszu



Uważam, że efekt jest świetny jak na poprawę tylko za pomocą zaprawki:



Któryś z kolei dzień zabawy z Wigrakiem - zaczynamy składanie:

Koło wyczyszczone w najmniejszym detalu:



Zaczyna to już nabierać jakichś kształtów cieszesie







Czas na efekt finalny:





Małe porównanie Big Grin



Rower złożony, więc czas zacząć z tego korzystać - pierwsze wycieczki:







Mała zmiana - wysoka kierownica (typ U) - wymieniłem ją ponieważ mam ponad 180cm wzrostu i pozycja jest dla mnie o wiele bardziej komfortowa



Kolejny "apdejt" - na targu staroci udało się dorwać takie fanty:



Szare siodło oraz kremowe chwyty wyczyszczone i już na pokładzie:



I tak to właśnie teraz wygląda, mam w planach dbać o niego jak najlepiej i poprawiać jego prezencję.

Serdecznie dziękuję każdemu, kto pomógł mi przy tej odbudowie, szczególnie użytkownikowi @Mateman przy naprawie ramy

Zapraszam do komentowania i podzielenia się wrażeniami.

Chętnie wysłucham konstruktywną krytykę co zrobione jest źle i co można by poprawić ok

Pozdro! Kuba Smile


RE: Romet Wigry 3 1978r. - Wojtek na Wigry - 23-06-2018 21:17:41

Śliczny wigry, tylko siodełko nieoryginalne.


RE: Romet Wigry 3 1978r. - Wigrus - 24-06-2018 12:11:58

Kawał dobrej roboty, a egzemplarz sam sobie ciekawy, bo wczesne trójki nie należą do najczęstszych. Ja zawsze mówiłem, że na Śląsku są najlepsze rowery. Jedyną rzeczą, którą bym zachował, to czerwony odblask z tylnego koła widoczny na zdjęciach "przed". To taki smaczek lat '70, później były właśnie już oba pomarańczowe.


RE: Romet Wigry 3 1978r. - zbieracz rometów - 28-06-2018 14:13:51

ale fart mi się jeszcze nigdy nie trafiło żeby gdzieś stał jakiś rower na "wystawkach" a co dopiero składak tak w ogóle to gratuluję tak pięknego egzemplarza


RE: Romet Wigry 3 1978r. - Joasia78 - 10-08-2018 00:07:12

Jak byłam dzieciakiem to jeździłam na takim...czerwona strzałaWink


RE: Romet Wigry 3 1978r. - zaz - 02-10-2018 22:52:14

Piękne wigry. Gratuluję