Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
leje sie z gaźnika i z tłumika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: leje sie z gaźnika i z tłumika (/showthread.php?tid=46781)



leje sie z gaźnika i z tłumika - Manius - 12-06-2018 20:07:43

Witam mam problem z ogarem 2oo z 88r problem wygląda następująco w gazniku z tej śrubki na której jest zamontowany pływak , na dole przy łbie tej srobki leje się bęzyna dosłownie ciurkiemUndecided i drugi problem polega na tym ze gdy uda mi się odpalić motorek z tłumika straszliwe kopci i pluje z tłumika mieszanką ale taką czarną oraz strasznie kopci. Teraz pytanie jak to wszystko naprawaić ?


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Jestem Marek - 12-06-2018 20:51:21

Co do wycieku paliwa z komory pływaka, to możliwe że uszczelka poszła. Plucie mieszanką z wydechu to zła regulacja gaźnika/zapłonu (w innym przypadku mogą być uszczelniacz na wale od strony sprzęgła do wymiany, bo może brać olej). Smile


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - seler1500 - 12-06-2018 20:51:44

Ustawić poziom paliwa w Ikovie i skład mieszanki.


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Manius - 12-06-2018 21:26:41

dzięki za odpowiedzi teraz z czego zrobić tą uszczelkę pod tą śrubę ? czy uszczelka miedzy połowkami moze by przyczyną plucia dodam ze jak odpalę go robię łutututut to strasznie dymi to chyba normalne bo w m11w mam to samo aczkolwiek tam nie pluje mieszanką i pali prawie na strzała


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Jestem Marek - 12-06-2018 21:51:57

(12-06-2018 21:26:41)Manius napisał(a):  dzięki za odpowiedzi teraz z czego zrobić tą uszczelkę pod tą śrubę ? czy uszczelka miedzy połowkami moze by przyczyną plucia dodam ze jak odpalę go robię łutututut to strasznie dymi to chyba normalne bo w m11w mam to samo aczkolwiek tam nie pluje mieszanką i pali prawie na strzała

Uszczelkę najlepiej z materiału do tego przystosowanego, kup w sklepie jakiś papier do wycinania uszczelek (koszt kilku złotych) lub wytnij z bloku, ale takie rozwiązanie długo nie wytrzyma. Co do uszczelki między karterami też możliwe, aczkolwiek zobacz czy nie został złożony na silikonie (bo silikon zawsze coś tam będzie trzymał).


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Manius - 12-06-2018 22:19:34

aktualnie mam gambit 0.75 z tego uszczelka bedzie ok ?


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Quake96 - 12-06-2018 22:23:11

Cokolwiek się nada. Problem leży bardziej w słabym gwincie, bądź niedokręceniu tej ośki. Możesz dać trochę teflonu na gwint i będzie dobrze.


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Manius - 12-06-2018 23:13:50

o super ! ze podsunąłeś mi ten pomysł nie pomyślałem ze można by tu zastosować taśmę teflonową
Dzięki za radę ! Big Grin


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Odrestaurator - 13-06-2018 00:49:08

Co do plucia z wydechu to normalne w tych starych motorkach, czasami nie należy się tym zbytnio przejmować. Możliwe też że tłumik jak i kolanko masz zabrudzone a nagar, ten mokry podczas jazdy jest wypychany przez spaliny i stąd ten efekt. Proponuję wyczyścić układ wydechowy a także lać mieszankę 20-30ml/1L benzyny i sprawdzić wyniki. Jeśli nadal będzie mocno dymić i pluć, to albo simering/uszczelka połówek puszcza albo jakby się przylewa.


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Manius - 13-06-2018 09:02:08

nie zgodzę sie z twoją opinia ze kazdy stare moto pluje moja shlka takich sladów po sobie nie zostawia


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Odrestaurator - 13-06-2018 13:15:00

Każdy 2t zostawia nagar. To że SHL nie pluje znaczy pewnie że ma czysty i dobrze uszczelniony tłumik, a także odpowiednią mieszankę, dobrze uszczelki i regulację, o czym wspomniałem wcześniej żebyś sprawdził w Ogarze. Może wtedy te objawy znikną?


RE: leje sie z gaźnika i z tłumika - Manius - 13-06-2018 21:07:43

juz na niego nie mam siły oddaję do mechanika i zobaczymy jak to z nim będzie