Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek (/showthread.php?tid=46665)

Strony: 1 2 3 4


Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - NoSeLatamTrochu - 24-05-2018 21:02:17

Mam pytanko jak przód do ogara 200 by pasował bez większych przeróbek bez spawania itd
i też żeby nie wyglądał jak jakiś totalny wieś tjun
bo fabryka to jest katastrofa


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - Jestem Marek - 24-05-2018 21:05:46

Z tego co wiem lagi od simsona wchodzą bez dużych przeróbek, aczkolwiek widziałem projekty gdzie ludzie wsadzali zawieszenie USD firmy showa (od TZR itp). Tylko wtedy musisz się głowić z dorabianiem/przerabianiem elementów itp.


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - NoSeLatamTrochu - 24-05-2018 21:10:41

nie no ja bym został przy jakichś simsonowskich czy tam jakichś takich


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - Odrestaurator - 25-05-2018 00:00:37

Od Simsona, a w półki od Sima może wpakować lagi od rg 80, jeszcze ewentualnie od wsk kos + półki Chart idzie pokombinować. Z tym że musisz jeszcze ogarnąć całe koło przednie wydystansować itd. Bo bez przeróbek Ogarowego koła nie zamontujesz nigdzie praktycznie. Możesz też tak jak kolega wyżej pisał pomyśleć o lagach z tzr peugota xp6 loncina chińskiego itd. ale wtedy musisz wytoczyć nowe miski, bo te lagi mają łożyska stożkowe zamiast wianków jak w Romecie.


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - darek23 - 25-05-2018 07:36:49

A nie lepiej lagi od Charta? Z tego co wiem pasują bez przeróbek, a już jakoś i wyglądają i działają. Wiadomo że wszędzie trzeba dystansować koło lub kombinować z osią ale wydaje mi się że to będzie najlepsze rozwiązanie.


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - NoSeLatamTrochu - 25-05-2018 15:11:50

od charta były by git ale ja mam chyba krótką główkę
niby jak koło zdystansować to mogę bo to żadna robota :F

#Odrestaurator a które z tych były by najlepsze w stosunku ceny do komfortu ?


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - Odrestaurator - 25-05-2018 18:57:10

Cena lag które podałem jest podobna, 100-200zł. Wiadomo że największy komfort mają te olejowe, bo te od Charta i Simsona są sprężynowe. Z tym że do tych nie trzeba nic przerabiać, a do olejowych to już trzeba miski toczyć. Chociaż ja tam na swoje w Simsonie nie narzekam, przeciwnie, są miękkie, powinny Ci wystarczyć. Między tymi seryjnymi z Ogara a Simsona to jak niebo a ziemia.


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - NoSeLatamTrochu - 25-05-2018 20:22:47

To chyba założę simsonowskie
O tym że fabryka to katastrofa przekonałem się ostatnio
przy 60 kmh jedna z goleni na kamieniu postanowiła wypaść koło wzglądem motoru wyglądało mniej więcej tak:

__/

A że jechałem dość szybko to nie było czasu na reakcję i nie wiedziałem o co chodzi czemu on skręca XD to z taką właśnie prędkością wciąłem się w pole żyta .......
przejechałem 5 m i solidnie wryłem się w ziemię nie wiedząc o co chodzi xd
lampa odpadła wgl w środku była ziemia xd lecz na szczęście nic pozatym nie ucierpiało bo przewróciło mnie na prawo a tam zbytnio nic nie ma tym bardziej że z przodu nózki nie mam a z tyłu złożona była no to trzęsąc się wstałem wyszedłem na drogę (polną) skręciłem go i wróciłem do domu Big GrinBig Grin
Strach pomyśleć co by było jak bym wyrył łbem w ziemię albo w jakiś kamień......
także polecam jeździć w kasku a nie w kaszkietóweczce......

koniec moich wypocin niby romecik a jednak można przeżyć jakąś przygodę Tongue


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - Odrestaurator - 25-05-2018 20:30:05

Tylko bardzo możliwe, że do założenia półki od Simsona s51 będziesz musieć skrócić główkę ramy o ok. 1cm. Robiłem to w swoim ulepie. Ewentualnie jeśli nie chcesz ciąć ramy możesz kupić półkę z Simsona SR50, nagwintować trochę bardziej rurę, i przyciąć nieco. Problem jest jedynie ze znalezieniem tak dużej narzynki i o odpowiednim skoku gwintu, ale bardzo możliwe że ogarnie Ci to jakiś warsztat rowerowy za kilka zł. Zapytaj o gwintowanie rury sterowej.


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - NoSeLatamTrochu - 25-05-2018 22:18:39

ok poszukam


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - Sznyc - 26-05-2018 01:25:15

http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32463 tutaj jest taki sam temat, ja chyba zdecyduje sie na chartowskie bo podobno przod wchodzi bez przerobek (do ogara) ja mam jawke i niewiem wlasnie czy tak samo by weszly.


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - NoSeLatamTrochu - 27-05-2018 01:25:44

chartowskie wchodzą do ogara sprzed 84 r. a ja mam z 86 :/


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - seler1500 - 27-05-2018 01:41:29

No to simek albo pitbajki lub inne chinole.


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - Sznyc - 27-05-2018 02:30:59

No to bez cięcia chyba sie nie obejdzie


RE: Jaki przód do ogara 200 bez przeróbek - darek23 - 27-05-2018 07:08:06

To jeśli nie chcesz ciąć ramy, dobrym sposobem jest wizyta u tokarza i spawacza Smile Wycięcie starej rury sterowej, dorobienie nowej na wymiar główki ramy i wspawanie. Przerabiasz wtedy jedynie lagi, nie ruszając orginalnej ramy.