Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kolanko MZ 251 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Kolanko MZ 251 (/showthread.php?tid=46627)



Kolanko MZ 251 - czarek23100 - 18-05-2018 14:22:11

Witam, mam problem z kolankiem w mojej MZ 251, a mianowicie muszę kupić nowe ponieważ prawdopodobnie mam założone od MZ 250 i przy hamowaniu uderza mi o przedni błotnik. I teraz mam pytanie gdzie mogę kupić dobrej jakości kolanko bo pisałem dziś do Hartmanna i odpisał mi, że już nie robi tych kolanek. Napisał mi jeszcze, że węgierskie są dobre i kosztują około 60 zł. Szukałem dziś tych "węgierskich", i znalazłem takie:
http://betcher.com.pl/pl/p/Kolanko-wydechowe-ETZ-251301/4003
Czy o to kolanko chodziło Hartmannowi?
Poniżej jest zdjęcie mojej MZ gdzie można zobaczyć, że przerwa między kolankiem a błotnikiem jest dość niewielka.


RE: Kolanko MZ 251 - Odrestaurator - 18-05-2018 14:49:49

Najlepiej to wyślij te kolanko z linku Hartmanowi i sprawdzi czy to oto chodzi. W sumie to w wielu aukcjach na allegro jest napisane "produkcja węgierska" więc tak też możesz szukać. Te z Jackmotors też nie powinny być złe, ale do 251 akurat niedostępne. Tam też możesz do nich napisać i dopytać czy to węgierskie i może nawet zdjęcie jak wygląda na MZ dostaniesz.


RE: Kolanko MZ 251 - rafi555 - 18-05-2018 23:42:03

Może da się naprawić te co jest? Ja ostatnio w SHL-ce miałem podobny problem. Kupiłem nowe kolanko i na postoju zahaczało o błotnik. Więc zabezpieczyłem je, odciąłem ze 2,5 cm od strony cylindra, zrobiłem kołnierzyk i dopasowałem go do cylindra i nakrętki. Po zabiegu nic nie trze i nie ma znaku i ryski, że było coś robione.


RE: Kolanko MZ 251 - czarek23100 - 19-05-2018 14:53:30

Pewnie dałoby radę coś takiego zrobić, ale jest przy tym trochę roboty i nie wiem czy później dam radę to wszystko uszczelnić po takim zabiegu. A nowe aż takie drogie nie jest więc wolałbym kupić dedykowane pod 251. Chodzi mi tylko o to żeby nie kupić typowego chińczyka bo później ciężko takie kolanko dopasować i jakość chromu też nie jest najlepsza..