Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Prądnica mińsk 125 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Prądnica mińsk 125 (/showthread.php?tid=46626)



Prądnica mińsk 125 - Almaznemo - 17-05-2018 21:26:06

Witam serdecznie mam pytanie. Jednego dnia napięcie z prądnicy przed regulatorem było 12 do 13 v a następnego dnia tylko ok 7 v. Regulator napięcia jest nowy. Czy jakiś element w tej nieszczęsnej prądnicy może to powodować?


RE: Prądnica mińsk 125 - ELA78C7 - 15-06-2018 18:25:01

Witaj Almaznemo. Co prawda jak widzisz mieszkam w łódzkim ale pochodzę z Lubelszczyzny. Napiszę Ci tak. Ten zapłon to jedna wielka niewiadoma. Nie chodzi mi o budowę tylko o działanie. U mnie niby wszystko było OK, ale jak rozkręciłem do zapłonu to okazało się że ten wirnik obciera i musiałem drugi założy. Na szczęście miałem od ręki. Pochodził trochę i zgasł. Okazało się że luty były luźne na cewkach od wysokiego napięcia. Postanowiłem rozebrać cały zapłon polutować poprzerabiać po swojemu, poczyścić....itp. Okazało się że to był mój błąd. Po złożeniu zapłonu też zaczął wirnik szorować o stojan. Jak moto chodziło to widziałem że tam w środku przeskakują jakieś iskry. Wychodzi na to że muszę nowy zapłon kupić a to 200 zł. Proponuję przepatrz u siebie czy przypadkiem nie robi się gdzieś zwarcie. Przepatrz kable które wychodzą od zapłonu a najlepiej odłącz kabel 12V zasilający oświetlenie i zmierz wartości na szpilkach przy zapłonie na samym początku. Zobaczysz co Ci miernik pokaże. Jak na szpilkach zapłonu będzie 12-13V a po podłączeniu przewodu będzie gdzieś uciekało to znaczy że instalacja do przeglądu. Radzę za głęboko w samych cewkach nie grzebać bo tak jak ja będziesz zmuszony do zakupu nowego zapłonu. Pozdrawiam.