Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Prośba o ustalenie skąd pochodzi tab. rej. TEW - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Prośba o ustalenie skąd pochodzi tab. rej. TEW (/showthread.php?tid=46622)



Prośba o ustalenie skąd pochodzi tab. rej. TEW - przybora - 17-05-2018 10:53:09

Witam serdecznie wszystkich, posiadam Komara 2350 kilka lat temu wyciągnąłem go z piwnicy ojca, natomiast on go dostał od znajomego ale nie pamięta od kogo i nie ma do niego papierów. W Komarku przykręcona była tablica rej. zrobiona ręcznie i zaczyna się na TEW... . Chciałbym złożyć wniosek do sądu o ustalenie własności ale nic mi to nie da jak nie ustalę skąd pochodzi, gdzie był rejestrowany Komarek. Byłem w Starostwie gdzie rejestrują pojazdy, tablica rejestracyjna nie figuruje w CEPIK, szukaliśmy po numerze ramy również nie występuje w motorowerach zarejestrowanych. Tam również ustaliłem, że nawet jak będę miał z sądu potwierdzenie własności nie zarejestruje jego jak nie będę wiedział informacji gdzie był zarejestrowany, chodzi o dokumentację. Ktoś pomoże w ustaleniu pochodzenia rejestracji TEW XXX ??? Przeszukałem neta nic nie znalazłem, w wydziale komunikacji u mnie na miejscu nic nie wiedzą skąd taki wyróżnik tablicy. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.


RE: Prośba o ustalenie skąd pochodzi tab. rej. TEW - przybora - 17-05-2018 11:58:02

(17-05-2018 11:52:35)UŻYTKOWNIK USUNIĘTY napisał(a):  Jeśli "blacha" była wydana do 76 roku to Gmina Przasnysz lub Makowska. Nie rozumiem tylko jak ma Ci to pomóc skoro WK nie udostępni Ci danych osobowych właściciela. Z taką inicjatywą według tego co piszesz powinien wyjść sąd i jemu takiej informacji jak najbardziej udzielą przeszukując np papierową bazę. Czy chcesz iść drogą przez zasiedzenie, a dodatkowo uzyskać możliwość rejestracji na białe? Przyznam że nie do końca rozumiem Twój tok postępowania, a może nie wiem, co chcesz tym osiągnąć.

Jest do bardzo prawdopodobne, że Przasnysz lub Maków coś mi ojciec wspominał tylko nie pamiętał od kogo. Chcę złożyć wniosek do sądu o ustalenie własności nie wiem czy dobrze napiszę przez zasiedzenie rzeczy ruchomej w dobrej wierze. Chcę go po prostu wyremontować, ale już ze swoim synem i po wyremontowaniu zarejestrować.


RE: Prośba o ustalenie skąd pochodzi tab. rej. TEW - przybora - 17-05-2018 12:06:05

Chcę go zarejestrować na białe tablice. Mam czas złoże wniosek do Sądu o ustalenie własności, komarek trafił do mego ojca w latach '90 ja go wyciągnąłem po 2000 i stał u mnie w części rozebrany. Teraz syn napalił się i są chęci aby go złożyć wyremontować i oczywiście zarejestrować. Pracujemy z synem teraz nad komarem w wersji sport 2361 ale ten jest zarejestrowany pełna dokumentacja.


RE: Prośba o ustalenie skąd pochodzi tab. rej. TEW - przybora - 28-05-2018 11:02:43

Witam ponownie, dostałem odp. ze Starostwa w Przasnyszu, nie posiadają dokumentacji ale również napisali mi, że tablica TEW nie pochodziła z ich powiatu, ponieważ u nich było wyróżnienie tylko TE. Taką dostałem odpowiedź, ale nie napisali z jakiego powiatu może pochodzić ehhh.... Ktoś jakiś ma pomysł może, z góry dziękuję za sugestie.


RE: Prośba o ustalenie skąd pochodzi tab. rej. TEW - Dawdzio - 28-05-2018 11:40:43

TE było od nich, a W miała gmina w ich powiecie.


RE: Prośba o ustalenie skąd pochodzi tab. rej. TEW - przybora - 28-05-2018 13:15:54

(28-05-2018 11:40:43)Dawdzio napisał(a):  TE było od nich, a W miała gmina w ich powiecie.

To teraz jak ustalić gminę ?