Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 205 Nie odpala - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet Ogar 205 Nie odpala (/showthread.php?tid=46604)



Romet Ogar 205 Nie odpala - ZbyPomp - 14-05-2018 21:03:26

Witam grupowicze. Smile Jakiś rok temu po rodzinie za grosze odkupiłem Rometa Ogara 205. Romet nie był odpalany przez około 7 lat. Po dogłębnej obserwacji tegoż motoroweru. Zauważyłem że jest zepsuta cewka zapłonowa i platynki. Kupiłem nową cewkę i platynki. Po zamontowaniu wszystkiego komarek ma iskrę nawet przy ruszaniu kołem zamachowym. Wyczyściłem gaźnik i filtr, paliwo ładnie dostaje, a nie chce odpalić. Gdy wyjmę świecę i ją podgrzeję romet na dosłownie 3 sekundy odpali i gaśnie. Świeca ma kolor kawy z mlekiem. Iskra ma kolor biało-niebieski. Romet był mojego nie żyjącego dziadka. I podczas normalnego używania (7 lat temu) były z nim problemy. Prawdopodobnie wał jest skrzywiony. Romet nie jest nawet dotarty, ponieważ dziadek założył mu nowy cylek i głowicę. Pojeździł parę dni i romet miał bardzo mocne problemy z odpalaniem. Gładź cylindra jest nienaruszona, tłok i pierścienie również. Proszę o pomoc. Smile


RE: Romet Ogar 205 Nie odpala - NoSeLatamTrochu - 14-05-2018 21:47:31

masz odpowiedź - wał


RE: Romet Ogar 205 Nie odpala - ZbyPomp - 14-05-2018 23:35:12

(14-05-2018 21:47:31)NoSeLatamTrochu napisał(a):  masz odpowiedź - wał
Opłaca się kupować nowy czy do regeneracji ?


RE: Romet Ogar 205 Nie odpala - NoSeLatamTrochu - 14-05-2018 23:58:19

jeśli oryg to ja bym dał do regeneracji
no chyba że uszkodzony

ogólnie to ja bym sprawdził czy to na pewno wał