Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Sentymentalny ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Sentymentalny ogar 200 (/showthread.php?tid=46524)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 24-10-2022 22:06:30

no i dziękuję bardzo za opinie wszystkich majstrów, dam se spokój i spróbuję właśnie jakimiś specyfikami do aluminium go przemyć i zobaczymy co z tego wyjdzie, a co do bębnów, polerka wibracyjna to okej pomysł? czy jest jakieś lepsze rozwiązanie, podobają mi się błyszczące bębny


RE: Sentymentalny ogar 200 - wazniak96 - 25-10-2022 11:12:02

Wibracyjna to najlepsza opcja ale i niestety najdroższa. Jak chcesz to ogarnąć w domowych warunkach to zamiast ośki dajesz śrubę na sztywno (co by się nie obracała na łożyskach/wiankach), wkręcasz za śrubę w wiertarkę stołową i dzida wełną i pastami. Coby se poradzić z "żeberkami" wewnątrz to gruba sznurówka i na nią pasta.


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 25-10-2022 14:26:21

hm, teoretycznie, mógłbym spróbować, za dwa bębny firma chce 200 pln, no ale zobaczę

wiem, spróbuję sobie na bębnie próbnym, jak fajnie wyjdzie to sam to zrobie


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 29-10-2022 13:37:54

https://youtu.be/jVEyipMs9TY


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 24-11-2022 22:46:23

Ogar jak stał tak stoi, czeka aż rozbiorę koła i wyślę do polerowania, nic przy nim nie grzebię bo po prostu nie ma co i nie ma kiedy, ale no niestety coś się stało w silniku, nie wiem jak i co, bo zrobił to mój starszy jak chciał się przejechać rometem. Kopniak jest zablokowany, tak jak by odbił w drugą stronę, niestety nie mam fotki. Wiem, że bez rozebrania nic z tym nie zrobię, ale ktoś może podejrzewać co to mogło się stać? Ani drgnie ani w jedną ani w drugą stronę, z pychu normalnie idzie odpalić skrzyni nie zablokowało, z góry dzięki za podpowiedzi


RE: Sentymentalny ogar 200 - Motokamel - 25-11-2022 00:45:01

na półksiężycu kopniaka jest bolec który powinien zapierać się na wypustce w prawym karterze żeby odbijał do ustalonego położenia i nie szedł dalej. Wydawało mi się, że bolec zapiera się na tyle głęboko żeby nie dało się tego łatwo uszkodzić, ale może w swoim życiu miał już jakieś przygody typu poprawianie fabryki lub np. ktoś na chama próbował go kopać do tyłu jak rometa i zgwałcił tę blokadę. Jeżeli tak jest to przepchnięcie do przodu mogłoby odblokować kopniak. Jednak ja bym nie ryzykował - można jeszcze coś uszkodzić a i tak trzeba rozpołowić silnik żeby usunąć przyczynę.


RE: Sentymentalny ogar 200 - Spaceman164 - 25-11-2022 10:22:31

Spróbuj pociągnąć Kopnik do siebie i wtedy ruszyć nim do przodu. Możliwe, że właśnie ta blokada bolca może być zjechana.


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 27-11-2022 16:08:01

próbowałem wszystkiego, ale stwierdziłem, że się nie będę dziubał, no rozebrałem silnik i wszystko wygląda w porządku, tak jak być powinno, ma ktoś może schemat ogólnie skrzyni i silnika 223? może coś miałem źle złożone lub zdystansowane, coś przeskoczyło nie mam pojęcia. Dodatkowo przy zmianie biegu te biegi wchodzą często z zgrzytem, nie wchodzą gładko, tak samo przy ruszaniu, bardzo nieprzyjemne szarpnięcie.


RE: Sentymentalny ogar 200 - Debesta - 27-11-2022 16:32:42

A to może Ci w kościach chrupie, od pchania tego jafkowego dziadostwa :F ?


RE: Sentymentalny ogar 200 - Bob_Harley - 27-11-2022 17:19:14

zawsze cośtam zgrzytnie - to nie jest zsynchronizowana skrzynia xD a to że przy wbijaniu jedynki (jak mniemam), to moze sprzęgło trzeba ciut podregulowac, u mnie sprzegło tak ustawiłem ze kiedy koło jest w górze i wcisne sprzęgło na biegu to sie zatrzymuje do zera i przy wbijaniu jedynki na postoju nic nie szarpie


RE: Sentymentalny ogar 200 - Spaceman164 - 27-11-2022 17:39:06

Pokaż zdjecie lewego karteru (sprzęgła) biegi nie powinny zgrzytać. Sprzeglo podreguluj, a jak to nic nie daje to spójrz na docisk sprzęgła, może "faluje" i nie wysprzegla do końca. Na początek odpal Ogara na centralce, wciśnij sprzeglo, wbij jedynke i powoli puszczaj klamke. Koło ma się zacząć obracać w połowie zakresu wychylenia klamki. Druga sprawa olej. Zamiast prehistorycznego LUXa 10 zalej motul transoil expert. A trzecia sprawa to temperatura. Jest zimno i sprzeglo może ciągnąć.


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 27-11-2022 17:57:34

generalnie nie musicie mi tego tłumaczyć, sprzęgło mam wyregulowane tak że było w porządku, nic nie ciągnęło nic nie ślizgało, te szarpnięcie przy wbijaniu jedynki też można pominąć bo w każdym motocyklu jaki miałem było identycznie, czy to full 250 2t czy to chińska mrfka lub inny transalp. bardziej mnie niepokoiło to chrupanie przy zmianie biegu z 1 na 2 i z 2 na 3. Spaceman chodzi ci o fotkę strony sprzęgła karteru czy od strony skrzyni? będę na wsi to podrzucę silnik mam rozebrany.


RE: Sentymentalny ogar 200 - Spaceman164 - 27-11-2022 18:18:11

Karter lewy zdjęcie od strony skrzyni.


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 27-11-2022 18:52:37

podeślę jak będę na miejscu


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 17-12-2022 16:52:11

sorka że tak długo bez odzewu ale klasa maturalna jest zapierdol, dopiero teraz miałem chwilę do garażu zejść, tak to wygląda, nie wiem co robić, może mam coś źle zdystansowane? no nic jak nikt nie będzie wiedział co to to składam jak było







ojoj tak teraz patrzę no to na telefonie te zdjęcia ostrzejsze były, no nic trudno