Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Sentymentalny ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Sentymentalny ogar 200 (/showthread.php?tid=46524)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Ogierek trupełek - Quake96 - 20-04-2022 19:37:53

Ja po prostu owinąłem tą rurę stopki centralnej dętką i spiąłem trytkami :F


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 20-04-2022 21:28:12

W sumie pomysł nie głupi bo tego i tak nie widać a zadanie dobrze pewnie spełnia i nie ma raczej szans żeby spadło, ogarne to dziś, dzięki za pomysł, jak masz jeszcze jakieś takie drobne usprawnienia żeby ogar się nie tłukł to rzucaj będę wdzięczny haha


RE: Ogierek trupełek - Debesta - 20-04-2022 23:34:17

Nie jezdzij nim, gwarantuje ze nic nie bedzie sie tluklo. A tak na serio, to co to za romet, jak tylko silnik slychac Tongue


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 21-04-2022 15:18:22

właśnie chciałbym do takiego stanu go doprowadzić, żeby nie słyszeć uciążliwego stukotu wszystkiego co się da haha


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 22-04-2022 20:11:06

ogarnąłem dziś sprzęgło, nie mam pojęcia co dokładnie było nie tak, rozebrałem złożyłem ponownie i działa, chyba jakieś czary, wyciąłem też sobie blaszkę do sprężyny od stopki centralnej, puściłem kabel ramą pod bakiem do lampy, założyłem jakiś przełącznik świateł na kierownicę chwilowo puki nie ogarnę oryginalnego lub coś lepszego nie wymyślę, puściłem kabel do tylnej lampy, no i teraz szukam kół, mam jeden komplet na oku zobaczymy co z tego będzie pozdrawiam serdecznie, zdjęcia może jakieś podrzucę jutro


RE: Ogierek trupełek - Quake96 - 23-04-2022 11:13:10

Te przełączniki świateł na kierownicy to żenada jest, oczywiście te oryginalnie montowane. Ja u siebie wywaliłem ten element w pi*du i zrobiłem instalację bez tego.

Klakson i tak ledwo trąbi, a nawet jak zgasisz światła to brzmi jak rozjechana żaba :F Długie to też zbędna atrakcja, wolałem wsadzić jednowłóknową żarówkę za to z mocą 21W Big Grin


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 23-04-2022 12:23:58

ja nie mowie o oryginalnym przełączniku. Znalazłem jakiś co ma zmiane długie krotkie i klakson, pod klakson gaszenie pod długie krótkie włączanie świateł


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 11-05-2022 20:31:01

Wrócił cylinder ze szlifu, tłok berty. Robota wykonana porządnie, jedynie do jakości tej berty mam wątpliwości no ale jak ludzie polecają to musi być git. 2 szlif + fazowanie kanałów pasowanie dość luźne. W drodze do mnie są pierścienie od sima i nowy łańcuszek sprzęgłowy, jak to do mnie dojdzie to silnik będzie w 100% skończony i wyremontowany. Dodatkowo wyłapałem koła w dobrej cenie i lampy na przód. Na dole pare fotek.










RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 12-05-2022 22:51:48

znalazłem eleganckie kolanko i tłumiczek wybebeszony na złomie w stodole, stan średni ale do pierwszego odpalenia sie nada, silnik poskładany jedyne czego potrzebuje to przepustnicy i nakrętki do gaźnika, jak by ktoś miał na zbyciu to chętnie przygarnę


RE: Ogierek trupełek - Quake96 - 12-05-2022 23:00:04

Daruj sobie używane przepustnice, bo nie będzie to współgrać z twoim gaźnikiem. Przerabiałem ten temat i zwykle kończyło się na wariowaniu na obrotach itd. Kup nową przepustnicę, nie dziaduj bo zaraz będziesz wyzywał że to nie chce działać i nie wiesz dlaczego.


RE: Ogierek trupełek - Bob_Harley - 12-05-2022 23:34:29

święte słowa, ja wrecz wstawiłem nowy gaznik, chinski bo chinski, ale jest niebo a ziemia wzgledem starego rozklekotanego Jikova


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 13-05-2022 15:47:53

okej więc zakręce się koło nowej przepsutnicy współczesnej, nakrętki też tyle że na jm nie dostępne więc na razie nie wiem co robić.

Do współczesnych jikovów jestem sceptycznie nastawiony, ale jak ktoś ma jakies pozytywne wrażenia to może się skuszę


RE: Ogierek trupełek - Quake96 - 13-05-2022 19:24:44

Nowe gaźniki są jak najbardziej spoko. Kupowałem taki nie raz, nie dwa i na żaden nie narzekałem. Jak masz dość kasy to kup cały gaźnik i zapomnij o problemie.


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 15-05-2022 18:25:13

okej zamawiam dzięki za wszystkie rady i wskazówki Big Grin


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 22-05-2022 16:30:46

gaźnik założony pierwszy odpał był, ładnie chodzi trzyma wolne obroty, mocno nie chciałem go wkręcać ale na gaz reaguje, nadal czekam na koła i przednią lampę, bak już mam. Liczę że do wakacji poskładam tą padake