Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Sentymentalny ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Sentymentalny ogar 200 (/showthread.php?tid=46524)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Ogierek trupełek - remix301 - 15-06-2019 14:48:12

(14-06-2019 23:16:46)NoSeLatamTrochu napisał(a):  w następnym tygodniu wleci spawak od dt i cdi.
Co ci da spawak od DT? Najlepszy to by był liczony spawak.


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 15-06-2019 22:06:13

o gustach się nie gadaTongue prawda jest taka że zaj*biście w nich widać wszystko, lecz na początku miały być mocowane do kierownicy, bliżej środka, koszt cdi ja kupiłem tylko impulsator, znajomemu dałem do przewinięcia cewkę i moduł do zrobienia. Przybliżone koszty to:
10 impulsator
10 cewka 30 za przewinięcie
10 moduł
oczywiście jeśli masz podstawkę zapłonu, do tego dochodzą kable więc w 70 idzie się zmieścić, ten zapłon co ma mi zrobić ot taki prototypowy więc jak coś będzie nie tak to wpakuję od chincyka, akurat mam jakiś, jeszce kwestia cewki wysokiego napięcia, z kablem i fajką od chinczykow idzie kupić za 20 kpl. więc nie drogo, ja spróbuję to zrobić na oryginalnej ale jak nie zafurcy to od mrf bądź właśnie chincyka, jeśli nie umiesz sam tego połączyć zmontować itd. to możesz komuś oddać wtedy dochodzi jakieś 2-3 dyszki za robotę, ale jest to dość proste, do tego cecha wyzwalająca z jakiejś blachy 3mm i jazda. Big Grin

Ummm kwestia spawaka, mam go za darmo :F tylko po koszcie wysyłki czyli 30 zł więc wziąłem, z racji że żadnego ok nie mam, jedynie od 50t1 wybebeszony, a taki spawak finalny to dopiero wpadnie po modzie cylindra mojego czecha, skromnie 50/4 wydech w góre i pierwszy szlif, nic więcej.
Pozderki NSLT


RE: Ogierek trupełek - XPek03 - 16-06-2019 01:48:32

No brzmi prosto i tanio z tym cdi ale w praktyce z moją zerową wiedzą trudno mi ogarnoć zwykłego plantynkowca a co dopiero cdi, a właśnie zapłon jest moją największą bolączką w kaczuszce.
No cuż będzie trzeba kombinować Wink i dzięki za odpowiedzi


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 16-06-2019 01:51:53

jak masz facebooka to na priv mogę Ci dać namiar na znajomego co Ci takie może wykonać


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 25-06-2019 11:58:51

Kilka fotek:
Koło tylne zaszprychowane na grubych szprychach, odziwo obeszło się bez rozwiercania otworów, co prawda ciężko wchodziły ale udało się


Uprzątnięta konkretnie elektryka, wszystko pod bakiem puszczone, klakson i inne pierdoły.



I taka o polerka tego dekielka od zapłonu




RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 13-04-2022 22:51:21

a tak jakoś z sentymentu wyciągnąłem go ze stodoły, dość wybrakowanego i do poskładania, dorwałem silniczek, już zamówiłem części do remontu, więc powrzucam sobie tu pare zdjęć i opis tego co robie bo doszedłem do wniosku że fajnie tak po latach sobie wejść i poczytać, pozdrawiam serdecznie <3


RE: Ogierek trupełek - romek - 14-04-2022 06:07:14

Ciekawy, nie powiem Smile


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 14-04-2022 20:36:26

ciekawy nie ciekawy, taki sam jak setki innych ogarów, ale ważne że własny


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 15-04-2022 22:00:05

Generalnie złożyłem dziś silnik, łożyska FAG, uszczelniacze LYO brązowe, wał chiński za stówkę, po uzgodnieniu z selerem doszliśmy do wniosku że ten wał w zupełności wystarczy, aby górne igiełkowe jakieś markowe dać i będzie jeździć, tak też zrobię. Tarcze sprzęgła ferodo, uszczeleczki jakieś lepszej klasy, generalnie jestem zadowolony, całe składanie obeszło się bez problemów, wał obraca się bez najmniejszego oporu, biegi wszystkie wchodzą, sprzęgła na razie nie będę składał bo ogar i tak będzie stał, więc złoże je za jakiś czas jak wróci mi cylinder ze szlifu.




Apropos cylindra cylinder mam oryginalny czeski, ze znaku na tłoku "N" wnioskuję że to nominał, więc oddam go do szlifu i złożę to na tłoku berty.




Dość sporym krokiem w przód jest to że zrobiłem cdi koszty jakie poniosłem:
-transformator 9/230 5W 25pln
-impulsator gy6 15pln
-cewka wn 13pln
-moduł 10pln
Razem wychodzi około 60 pln plus koszty wysyłek to myślę że w granicach 90-100 pln, niżej pare fotek, cdi działa bardzo w porządku, iskra ładna już od najniższych obrotów. Dodatkowo upchnąłem cewkę wn w schowku więc z niego wychodzi tylko kabel wn, wygląda to schludniej niż jak bym miał kombinować z mocowaniem cewki pod bakiem.





Uprzedzając pytania na zdjęciach cylinder jest założony, ale na tłoku bez pierścieni i zalane olejem w celu sprawdzenia i ustawienia zapłonu mniej więcej.
Pozdrawiam serdecznie.

A i najważniejsze zapomniałem dodać że bez selera nawet z cdi bym nie ruszył pewnie, także dzięki bardzo seler !


RE: Ogierek trupełek - romek - 15-04-2022 22:45:00

Seler to fachowiec pierwsza klasa, szkoda że tak rzadko się tu udziela, za ten silnik co od niego kupiłem i co go składał dla mnie będę go chwalił na wszystkich odpustach Big Grin


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 17-04-2022 14:42:05

no i mam malutki problem, nie wysprzęgla mi sprzęgło, nie wiem co poszło nie tak ale nie idzie wcisnąć popychacza, chyba czeka mnie rozebranie sprzęgła, chyba że ktoś ma jakąś teorię.
Tu jakby kogoś interesowała praca zapłonu, teraz iskra jest od niższych obrotów bo poprawiłem masę. Pozdrawiam cieplutko
https://streamable.com/oei9a9


RE: Ogierek trupełek - Bob_Harley - 17-04-2022 17:49:47

z tym sprzegłem to moze być tak, ze srubka regulacji z tą kontrą co jest w prawej pokrywie gdzies podchodzi pod popychacz i sie to zacina, kolega mial taki przypadek, a druga mozliwosc to brak kulki miedzy popychaczami, aczkolwiek u mnie wtedy sprzeglo jako-tako działało ale piszczało to z kolei. specjalistą od tych rzeczy nie jestem ale pisze o tym czego sam doświadczyłem


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 17-04-2022 18:23:45

właśnie ja nawet popychacza nie mogłem wepchnąć bez dekla, więc to nie jest kwestia ani śruby ani nic, może być ze o coś sie zapiera, zabiorę się za to po świętach


RE: Ogierek trupełek - Debesta - 17-04-2022 19:40:03

Tak to wlasnie jest z popychaczami wykonanymi z gwozdzia, lub drutu, ze sie zacieraja i rozgniataja.


RE: Ogierek trupełek - NoSeLatamTrochu - 19-04-2022 21:19:14

Dzisiaj wspawałem oparcie i nowy odbojnik stopki centralnej, bo stary nie spełniał już swojego zadania, muszę też pomyśleć nad jakąś gumą na to bo na dołkach pewnie będzie stukać.