Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Sentymentalny ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Sentymentalny ogar 200 (/showthread.php?tid=46524)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Sentymentalny ogar 200 - Debesta - 27-03-2023 18:35:27

A daj Pan zdjęcia jak to fabrycznie w środku wyglądało.


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 27-03-2023 22:06:52

za bardzo nie mam fotek, uzwojenia obłożone 3 blaszkami wciśnięte na styk i wszystko zalane smołą, jak się ładnie nagrzeje opalarką to rozchodzi się bez problemu



RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 04-01-2024 20:50:22

Podsumowanie sezonu 2023 - zrobione kilometry rometem: 0

Jakoś tak wyszło, może nie brak czasu, ale raczej chęci, chciałem wybrać się na zlot w maju, ale moje cudowne niezawodne cdi prawdopodobnie nawaliło, od tamtej pory stoi w salonie na wystawce.
Zgadza się, cdi zrobiłem z myślą, żeby w każdym momencie móc podejść, strzelić kopa i odjechać, no a wyszło na odwrót, obwiniam cdi, objaw taki, że nie wkręca się na najwyższe obroty, zaczyna przerywać, jak na odcięciu, próbowałem na szybko przed zlotem szukać przyczyny, ale nie znalazłem, więc odpuściłem, znów zima, znów czytam wątek, oglądam zdjęcia i naszła ochota na rometa, na ten sezon postaram się go przygotować na cacy i zrobić nim trochę km, wątpię, że przed sesją znajdę czas, ale mam nadzieję, że do wiosny się z nim uporam.


RE: Sentymentalny ogar 200 - Debesta - 05-01-2024 05:29:58

No zostało raptem kilka miesięcy, więc spiesz się spiesz Smile


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 07-01-2024 06:26:12

żeby się nie skończyło jak w zeszłym roku :F


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 09-01-2024 00:07:29

Cholera jasna się zawziąłem, usiadłem do niego, pomierzyłem wszystko i przez głupi błąd chyba załatwiłem moduł, pomyliłem impulsator z masą i kompnąłem, była jedna iskra i cisza, mam gdzieś jeszcze dwa, ale szybkie przetrzepanie garażu nie przyniosło rezultatu, no nic na dziś dałem sobie spokój, oby nie stał kolejnego roku. Dodatkowo wyczyściłem gaźnik, no bo jednak rok postoju, no i moje zdziwienie, mega syf w gaźniku, taki kurna smalec brązowy, no i teraz od czego, olej leje motula 510, czyli olej dobry, moje wytłumaczenie takie, że waha z gaźnika odparowała i został sam olej, który właśnie osadził się w gaźniku.

CDI pomierzone przy kopaniu
napięcie zasilające od 40V do 100V
napięcie impulastora 0,2-0,3V
napięcie dochodzące do cewki w/n: jest, nie pamiętam jakie ale jest
Masy, przejścia sprawdzone
Wszystko wydaje się w porządku, znajdę moduł, podmienię, jak pogoda pozwoli to się przejadę i zobaczę czy mu się odwidziało, jak nie to zacznę szukać problemu gdzie indziej, podmienię stary gaźnik i zobaczymy co się zadzieje.


RE: Sentymentalny ogar 200 - łogór 200 - 09-01-2024 09:24:34

Żeby cewka wyzwoliła iskrę z modułu musi wychodzić minimum 250-300v,ja jak mierzyłem cewkę cdi na zwykłym zapłonie wpiętą jako jedna ze świetlnych na wolnych obrotach dawała ponad 100v, cdi domowej roboty cewką nawijaną samodzielnie


RE: Sentymentalny ogar 200 - tomangelo - 09-01-2024 23:00:09

(09-01-2024 00:07:29)NoSeLatamTrochu napisał(a):  rok postoju, no i moje zdziwienie, mega syf w gaźniku, taki kurna smalec brązowy, no i teraz od czego

Benzyna e5 też ma swoją "datę spożycia", po której zaczyna się rozkładać. Więc przez ten rok mogła zwietrzeć ale też właśnie się rozwarstwić. Zwłaszcza że tu jeszcze jest olej, który może wprowadzać dodatkowe reakcje.


RE: Sentymentalny ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 10-01-2024 23:15:53

Powiem ci, że robię na warsztacie motocyklowym, robiłem sporo motocykli po długich postojach i takiego syfu nie widziałem, w przypadku 4t, a tu w romecie taka mała ilość paliwa, a syfu proporcjonalnie ogromna, ale to tam już mniejsza o to.
łogór 200, powiem ci że takie napięcie dawało od zawsze, i śmigał na nim, nawet chyba trochę mniejsze dawał, już nie pamiętam uzgadniałem to z selerem jak je robiłem. Tak czy siak, nie szukał bym problemu w zasileniu, co prawda mogło by być lepsze, o przewijaniu cewki myślałem parę razy, ale jakoś nigdy zebrać się nie mogę, mam parę cewek, jak się będę mocno nudził (a na 90% nie będę :F ) to ją przewinę.