Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motocykle - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Motocykle (/showthread.php?tid=46506)



Motocykle - marcin1479 - 01-05-2018 01:33:02

Witam mam do was pytanko, może ktoś miał któryś z tych motocykli,może ma i powie mi który z nich jest najlepszy na początek i dlaczego, wady zalety,jazda,spalanie, awaryjność itp Wink

Suzuki GS 500 E
Yamaha Diversion XJ 600
Kawasaki ER 500

czy może jakiś inny ? POzdrawiam


RE: Motocykle - seler1500 - 01-05-2018 01:35:30

Mój instruktor ma XJ 600 chyba, mogę dopytać jak się sprawuje, a jak wiadomo w szkole jazdy ni ma lekko Big Grin


RE: Motocykle - bkrukl - 01-05-2018 08:40:30

Ja Ci powiem tak jak sam szukam. Na prawde dużo osób poleca xj600 diversion. Tylko wersję po 98 roku, tą z dwiema tarczami hamulcowymi z przodu. Sam też będę taki kupował. Mówią że jak na początek jest super. Wygodny, przyśpieszenie wystarczające, nie pali tak dużo, i długie przebiegi wytrzymuje, a i części w znośnych cenach są. Oczywiście wszystko co piszę to informacje od osób które takimi motocyklami jeżdzą lub jeździły.


RE: Motocykle - marcin1479 - 01-05-2018 09:45:55

też właśnie to doczytałem co napisał kolega wyżej że wszyscy polecają albo gs 500 albo xj600 diversion i są bardzo porównywalne do siebie i podobno silnik bezawaryjny


RE: Motocykle - Artur - 01-05-2018 20:14:24

Nie bierz GS. Często się sypią, przynajmniej wielu narzeka.

ER całkiem fajne, chociaż to zdławiona i troszkę ulepszona GPZ (magneto, napinacz rozrządu itp). Wolałbym kupić GPZ i donowocześnić (parę elementów do przekładki). Uważaj na cieknące oringi króćca termostatu - błahostka, ale częsta i irytująca (i w ER, i w GPZ).

XJ fajna sprawa - tylko na start polecam wyższą szybę. Mi już przy 100-120 km/h głowę urywało. Wyższa szyba i sprawa załatwiona (chyba, że mówimy o nakedzie - wtedy inna sprawa). Sprzęt bezawaryjny (chociaż w moim po sprzedaży rzekomo regulator padł - ale czy to coś poważnego?), zadziwiająco wygodny - raczej na trasy. Łatwo znaleźć coś taniego i w miarę zadbanego.

ER/GPZ będzie zrywniejsza i fajniejsza w mieście, za to XJ lepiej sprawdzi się w trasie (taka moja opinia - GPZ i XJ miałem). Wada dwucylindrowców - zachęcają do żwawszej jazdy i spalanie rośnie... :F

Zależy też, w jakim budżecie szukasz - czasem fajne XJ/ER są w cenie np. najtańszych ER6. Wink

Najlepiej wziąć to, co w najlepszym stanie i najbardziej odpowiada gabarytowo. Wink