Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
ZZR Huragan - projekt Eroica - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Sportowe (/forumdisplay.php?fid=219)
+--- Wątek: ZZR Huragan - projekt Eroica (/showthread.php?tid=46469)

Strony: 1 2 3


ZZR Huragan - projekt Eroica - Matti - 23-04-2018 22:24:24

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
ZZR Huragan - projekt Eroica to pomysł , który narodził się w mojej głowie kilka lat temu po złożeniu pierwszego jednośladu.
Wyznaczony cel to- zakup Polskiej kolarzówki i uczestnictwo w wydarzeniu zwanym Eroica Britania (nawinął się Huragan no i jest Big Grin).
Huragan, to najprawdopodobniej rocznik 1974 rozmiar 550 (tak ponoć mówi wujek Google) .Ma zostać odnowiony i zarazem postarzony Tongue.
Głównie chodzi o tylną przerzutkę na łańcuszek i przednią na korbę , reszta wyjdzie w praniu.
W poście chciałbym zasięgnąć rad i opinii oraz podzielić się z Wami postępami z wykonywanych prac.

Główny zarys przedstawia się następująco :

Na początek
- rozmontowanie roweru
- piaskowanie i malowanie ramy
- czyszczenie części , polerowanie aluminiowych
- wymiana szprych

Zakupy brakujących części
- przerzutka tył łańcuszek
- przerzutka przód wajcha
- dzwonek
- pompka
- dźwignia zmiany przełożenia
- mocowania pompki
- naklejki
- blacha przód (logo)
- Bidon szt 2
- opony
- noski + paski...




Pozdrawiam.


RE: ZZR Huragan - projekt Eroica - romet3kolory - 24-04-2018 23:32:53

jak już chcesz mieć koniecznie ramę ZZR pod blachę to mam taką , u mnie leży i się kurzy, rozmiar 57" , z jedną przelotką , a więc pod wajchę, rozmiar otworów mocujących blachę 52 mm - z tego co pamiętam.
Trochę szkoda na siłę przerabiać ramę Romet na ZZR.


ZZR Huragan - projekt Eroica - Matti - 25-04-2018 15:35:32

(24-04-2018 23:32:53)romet3kolory napisał(a):  jak już chcesz mieć koniecznie ramę ZZR pod blachę to mam taką , u mnie leży i się kurzy, rozmiar 57" , z jedną przelotką , a więc pod wajchę, rozmiar otworów mocujących blachę 52 mm - z tego co pamiętam.
Trochę szkoda na siłę przerabiać ramę Romet na ZZR.


Witam i dziękuje za zainteresowanie.
Huragan posiada cały osprzęt ZZR , podejrzewam że pochodzi z okresu przejściowego . O ile się dobrze orientuje przy przeróbce musiałbym wywiercić otwory i dolutować drugą przelotkę gdyż planuje tylną przerzutkę na 2 linki . Jak widać na załączonym zdjęciu rama w Huraganie nie posiada oryginalnego malowania wiec brak fabrycznego lakieru dodatkowo skłania mnie do użycia tej ramy.
Dzisiaj czas na demontaż wiec wstawię później kilka fotek .
Pozdrawiam


RE: ZZR Huragan - projekt Eroica - Matti - 25-04-2018 21:56:08

Witam

Huragan już rozłożony , zamieszczam kilka fotek pokazujących stan i wygląd przed odnowieniem/renowacją.



























Myśle ze rower w stanie ogólnym dobrym Tongue , czas zacząć ręczne skrobanie , czyszczenie i polerowanie ..


RE: ZZR Huragan - projekt Eroica - romet3kolory - 25-04-2018 23:26:02

z tym lakierem to dziwna sprawa , bo naklejka wygląda na oryginalną ?


ZZR Huragan - projekt Eroica - Matti - 26-04-2018 06:13:24

(25-04-2018 23:26:02)romet3kolory napisał(a):  z tym lakierem to dziwna sprawa , bo naklejka wygląda na oryginalną ?


Hejka

Widać że ktoś zabezpieczył naklejkę przed pomalowaniem ale na drugim zdjęciu ramy jak widać nie postarał się już o dokładne usunięcie poprzedniej farby.


RE: ZZR Huragan - projekt Eroica - romet3kolory - 26-04-2018 20:44:31

(26-04-2018 06:13:24)Matti napisał(a):  
(25-04-2018 23:26:02)romet3kolory napisał(a):  z tym lakierem to dziwna sprawa , bo naklejka wygląda na oryginalną ?


Hejka

Widać że ktoś zabezpieczył naklejkę przed pomalowaniem ale na drugim zdjęciu ramy jak widać nie postarał się już o dokładne usunięcie poprzedniej farby.
raczej chyba odkleił tę naklejkę, bo usunięcie starego lakieru i nienaruszenie przy okazji samej naklejki wydaje się technicznie raczej niewykonalne


ZZR Huragan - projekt Eroica - Matti - 30-04-2018 18:56:27

Witam.
Prace posuwają się do przodu , kilka fotek z postępów - polerka















Pozdrawiam.


RE: ZZR Huragan - projekt Eroica - przemmo - 02-05-2018 15:27:39

Czym i jak polerowane są elementy?
Jakie opony można zastosować do tego Huragana.
Na rawce oznaczenie 28x1 3/8"". Opona 27x1 1/4.
Zakupiłem oponę o takich samych oznaczeniach Kenda, niestety spadają, są za duże.



RE: ZZR Huragan - projekt Eroica - Matti - 03-05-2018 23:16:56

(02-05-2018 15:27:39)przemmo napisał(a):  Czym i jak polerowane są elementy?
Jakie opony można zastosować do tego Huragana.
Na rawce oznaczenie 28x1 3/8"". Opona 27x1 1/4.
Zakupiłem oponę o takich samych oznaczeniach Kenda, niestety spadają, są za duże.

Cześć przemmo - fajny Hurek na ostro Tongue

Mój proces polerowania wygląda następująco:

- papier gradacja 280-380 szlifowanie wstępne - eliminacja głębokich rys
- papier gradacja 500+ szlifowanie drugie - wygładzanie powierzchni po pierwszym szlifowaniu
- miękka mosiężna szczotka do polerowania na wiertarkę - polerowanie wstępne
- wełna stalowa (0000) - ręczne polerowanie drugie
- tarcza polerska bawełniana na wiertarkę - polerowanie trzecie (pasta MOTHERS Mag&Aluminum Polish) dla uzyskania efektu lustrzanego (końcowego).

Co do opon to myślę że - 700x35c (37-622)

Pozdrawiam i dziękuję za wizytę

P.s. dzisiaj dotarły mocowania pompki i skóra, po polerowaniu czas zabrać się do wycinania pasków zabezpieczających




ZZR Huragan - projekt Eroica - Matti - 06-05-2018 16:42:33

Siema w weekendowe popołudnie

Wczoraj dotarła do mnie manetka zmiany tylnego przełożenia ZZR , jak to u mnie bywa została rozebrana , wyczyszczona i wypolerowana



Jako że jest super pogoda i trawa już skoszona nadeszła pora na „obdzieranie” Hurka ze skóry

Krok pierwszy chemia , środek który nabyłem raczej przereklamowany



reszta prac to szczota na wiertarkę i papier , myśle że powinno być ok.



No i nadszedł czas na wybór koloru farby ..... , oczywiście decyzja należy do mnie jednak nie pogardzę kilkoma sugestiami .

PZDRO.

P.s. Dołożona została druga tylna przelotka


ZZR Huragan - projekt Eroica - Matti - 13-05-2018 13:13:31

Witam po małej przerwie.

Prace nad Hurkiem oczywiście posuwają się do przodu, zdecydowałem się już na kolor będzie to turkusowy zielony metalik więc ramą poszła do proszku .
Doszły też szprychy (Swiss DT Champion 1.8mm oraz końcówki DT)





Czas zabrać się za zaplatanie kół .

Jako że paski od torby na klucze rozpadły się z biegiem czasu udało mi się pozyskać zamienniki



Oczywiście nie obyło się bez polerowania



Zdobyłem również dzwonek , po parunastu minutach prezentuje się tak



Pozdrawiam.


ZZR Huragan - projekt Eroica - Matti - 16-05-2018 15:34:43

Witam

Lekcja z zaplatania zaliczona . Na początek rozebranie koła przedniego no i polerowanie







Później zaplatanie i efekt końcowy , sam jestem zaskoczony wyszło pięknie .






Pozdrawiam


RE: ZZR Huragan - projekt Eroica - przemmo - 18-05-2018 17:43:39

Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy. Zwłaszcza że prace i dokumentacja na najwyższym poziomie.
Odnawiany prze zemnie hurek to prezent dla jego właściciela. Taka mała niespodzianka. Zaskoczenie właściciela roweru była chyba najlepszym podziękowaniem za pracę przy tym rowerze.








RE: ZZR Huragan - projekt Eroica - romet3kolory - 18-05-2018 21:55:51

zaczynam się zastanawiać , czy aby na pewno to wszystko tak się świeciło w momencie, gdy rower opuszczał fabrykę , czy sklep?