Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pęknieta głowica Komar 2351 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Pęknieta głowica Komar 2351 (/showthread.php?tid=46462)

Strony: 1 2


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - gregorian2008 - 24-04-2018 21:41:03

(24-04-2018 21:04:11)Kamalo21 napisał(a):  Panu selerowi powiem że moze najpierw tym"zartujesz czy na poeaznie" mnie troche zdenerwował ale napisał co może byc problemem i dzięki za to
Ale wojownikom klawiatury od wtrysku i mapy powiem żeby wywalali na inne forum bo to jest forum do pomocy innym i debile takie jak ja sie zdążają więc odrazu nie trzeba obrażać. A otwory które mi sie przyblokowały to te które są mniej więcej w połowie drogi cylindra do glowicy odprowadzające benzyne z olejem do komory.
Dzięki i wowojwnicy niech spadają na drzewo.

Miałem milczeć w tym temacie ale.kolego trochę przesadziłeś. Z twojego pierwszego postu nie wiele wynika. Może jakieś zdjecie lub coś innego. Masz 16 lat rozumiem znam dzisiejszą młodzież i możesz nie znać odpowiedniego słownictwa ale jesteś na tym forum dwa dni i okreslasz ludzi co spędzili tutaj kilka lat jako "debili" zastanów się czego tu tak naprawdę szukasz.


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - stqc - 24-04-2018 22:02:56

Debilem to nazwał on siebie. Ale gwarantuje ci ze jak dobrze opiszesz problem, fachowymi nazwami to raczej napewno ci pomożemy zrobić wszystko od a do z


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - seler1500 - 24-04-2018 22:37:26

Dalej podtrzymuję, że benzyny w stanie ciekłym tam nie ma i nie będzie. Wlewając paliwo do komory korbowej mogłeś narazić silnik na wiele uszkodzeń, na szczęście poległa tylko głowica. Nie popełniaj więcej tego błędu. Jeśli silnik nie pali, szukaj przyczyny w zapłonie lub gaźniku, gwarantuję Ci, że silnik w pełni zalany paliwem w stanie ciekłym prędzej pęknie (jak głowica), niż odpali. Opisz dokładnie jak się zachowuje przy próbie uruchomienie, ale pierw wylej wszystko z komory korbowej. Najpierw sprawdź kranik, króciec paliwa gaźnika, zawór iglicowy, dysze, simeringi na wale.



Pozdrawiam, Rafał
P.S. żaden pan, jak już to "młody" :F


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - Dawdzio - 24-04-2018 22:49:39

Ja się wcale Selerowi nie dziwię. Przeczytałem twój temat jako jeden z pierwszych, kiedy jeszcze nie było żadnej odpowiedzi. Nie napisałem nic tylko dlatego, bo pomyślałem, że tak normalnie, zwyczajnie... jaja sobie z nas robisz.
Poza tym zwykle staram się, zresztą nie tylko ja, wszyscy próbujemy dokładnie tłumaczyć w czym problem, nawet jak komuś się nie chce ruszyć, żeby zrobić zdjęcia czy nawet łaskawie opisać dokładnie o co mu chodzi. Dopytujemy, kombinujemu i marnujemy tylko czas zamiast dawno rozwiązać problem.
Zresztą wybacz, ale na twoim aktualnym poziomie wiedzy to daleko nie zajedziemy, żaden z nas Salomonem nie jest.
Poczytaj trochę o budowie i działaniu silnika, dwusuwowego w szczególności. Wrócimy do tematu, kiedy cylinder przestanie być dla ciebie jedynie "obudową tłoka", bo póki co możesz narobić tylko więcej szkód.

Swoją drogą był tu już taki jeden, co mu się nasza piaskownica nie podobała... :F


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - Rafku - 24-04-2018 23:32:14

Wiecie co chłopaki, jak miałem w sumie nieprzyjemnosc rozpoławiać nie raz dezameta tak zawsze w tych otworach w karterach wokół skrzyni korbowej, tak wokół ścianki, gdzie jest wał, w tych otworach zawsze była mieszanka.. może to autor tematu ma na myśli?

Tak czy siak nie bardzo rozumiem po co temat, stało się to wymieniaj co uszkodzone i tyle, po co szukać dziury w całym


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - Kamalo21 - 25-04-2018 10:40:08

(24-04-2018 21:09:00)rafi555 napisał(a):  Gdzie ty masz te otwory? Chodzi ci o kanały w cylindrze?






Niektóre były zapchane jakimś czarnym syfem.

(24-04-2018 21:41:03)gregorian2008 napisał(a):  
(24-04-2018 21:04:11)Kamalo21 napisał(a):  Panu selerowi powiem że moze najpierw tym"zartujesz czy na poeaznie" mnie troche zdenerwował ale napisał co może byc problemem i dzięki za to
Ale wojownikom klawiatury od wtrysku i mapy powiem żeby wywalali na inne forum bo to jest forum do pomocy innym i debile takie jak ja sie zdążają więc odrazu nie trzeba obrażać. A otwory które mi sie przyblokowały to te które są mniej więcej w połowie drogi cylindra do glowicy odprowadzające benzyne z olejem do komory.
Dzięki i wowojwnicy niech spadają na drzewo.

Miałem milczeć w tym temacie ale.kolego trochę przesadziłeś. Z twojego pierwszego postu nie wiele wynika. Może jakieś zdjecie lub coś innego. Masz 16 lat rozumiem znam dzisiejszą młodzież i możesz nie znać odpowiedniego słownictwa ale jesteś na tym forum dwa dni i okreslasz ludzi co spędzili tutaj kilka lat jako "debili" zastanów się czego tu tak naprawdę szukasz.

No dobra moze się troche zdenerwowałem i zareagowałem zbyt ostro. Pisze co wiem, co myślę. Nie jestem ekspertem i tylko chce pomocy. Chyba seler miał rację z tą cieczą w skrzyni korbowej. Według mnie to będzie temat do zamknięcia i najlepiej usunięcia.


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - rafi555 - 25-04-2018 16:27:43

Zdjęcia nie działają.


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - Adam104100 - 25-04-2018 16:35:58

Dla ludzi z problemami...





RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - rafi555 - 25-04-2018 18:31:08

Dobra, czyli piszesz, że ci się przyblokowały pytanie tylko czym?


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - charper - 25-04-2018 19:00:58

nie pozwalajcie sobie na takie traktowanie. gdyby szukał pomocy i zależałoby mu na tym, miałby inne podejście. wszystkie informacje dotychczas niewiadome, byłyby "na wczoraj".


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - seler1500 - 25-04-2018 19:02:53

rafi555 Pewnie nagarem.


RE: Pęknieta głowica Komar 2351 - rafi555 - 25-04-2018 19:16:43

(25-04-2018 19:00:58)charper napisał(a):  nie pozwalajcie sobie na takie traktowanie. gdyby szukał pomocy i zależałoby mu na tym, miałby inne podejście. wszystkie informacje dotychczas niewiadome, byłyby "na wczoraj".

Masz racje, ale może coś się podpowie Smile .

A tak z ciekawości, wstawisz zdjęcie pękniętej głowicy?