Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kolor świecy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Kolor świecy (/showthread.php?tid=46279)



Kolor świecy - mrfrodo87 - 25-03-2018 19:52:56

Cześć. Po pierwszej w tym roku wiosennej przejażdżce wykręciłem świecę i zastanawiam się czy, to jest kawa z mlekiem Smile Dodam że moto na dotarciu.. może z 200 km dopiero zrobił. Odpala od kopa i nie ma problemów. Świeca Champion, mieszkanka 1:25 olej castrol.


RE: Kolor świecy - NexTPL - 25-03-2018 20:23:34

Mniej więcej, ale powinna być trochę jaśniejsza Smile Oraz trochę mniej nagaru powinno być.


RE: Kolor świecy - seler1500 - 25-03-2018 20:23:43

Na dotarciu ciut bogatsza mieszanka (paliwowo-powietrzna) jest nawet wskazana, pozwala to na osiąganie niższych temperatur, lepszego samrowania i jeśli czemuś szkodzi, to tylko czystości naszego wydechu Wink
Więc jak najbardziej ok Wink


RE: Kolor świecy - mrfrodo87 - 25-03-2018 21:34:25

No jeśli chodzi o czystość wydechu to swoje wycierpieć będzie musiał bo puki co pod kolankiem poci mi się troszke czarną mazią a mam uszczelnione dobrze sznurkiem azbestowym. Ale jak się już dotrze to mam nadzieje że będzie git Smile


RE: Kolor świecy - Odrestaurator - 26-03-2018 00:32:23

Jak na moje oko to za dużo powietrza, ale przy docieraniu raczej nie ma się co sugerować, jak dobrze jeździ to byle go nie przegrzać i tyle.