Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Universal Kacpra. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Universal Kacpra. (/showthread.php?tid=46188)

Strony: 1 2 3


RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 25-03-2018 21:00:28

No może i tak Michale :F. No co, dziś się przejechałem tym universalem, tak to wygodnie się nim jedzie. Z tego co zauważyłem podczas jazdy to rama jest krzywa, ale tak to nic więcej nie zauważyłem. Zdjęć nie mam bo tel podczas jazdy padł...


RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 28-03-2018 15:36:44

Tak więc, wczoraj odbyła się pierwsza dłuższa jazda Universalem. Jak widać wreszcie mam zdjęcia :F, może i stanem nie powala jakoś, ale jeździć, jeździ i to najważniejsze.




RE: Universal Kacpra. - nie_mientki - 28-03-2018 15:52:55

(25-03-2018 21:00:28)kacperszkudlarek napisał(a):  Z tego co zauważyłem podczas jazdy to rama jest krzywa, ale tak to nic więcej nie zauważyłem.
Jak dla mnie to poważna usterka dyskwalifikująca ramę Big Grin


RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 18-04-2018 15:35:41

I dawcę mamy, teraz tylko to wszystko przekładać i mamy fajne wigry Smile. O proszę, macie zdjęcie ramy, sztycy i bagażnika jak wyglądą. O dwa tygodnie temu jeszcze znalazłem Koło do wigry na złomie, będziemy przeszczepiać cały środek i oponę.





RE: Universal Kacpra. - rafi555 - 18-04-2018 16:51:38

Ja to bym tą ramę naprostował, szczególnie jak piszesz, że w rodzinie od nowości.


RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 18-04-2018 19:38:34

Nie wiem czy da się to wyprostować, gdyż rama jest zgięta nie zawiasie.


RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 19-04-2018 23:06:26

Jak widać, pracę nad znalezioną ramą idą do przodu. Teraz rozmyślam nad tym na jaki kolor zrobić te Wigry? Czy oryginał, czyli meksykańska czerwień, czy jakiś inny kolorek? Myślałem nad jakimś pomarańczowym/żółtym gdyż, moim zdaniem nawet by to fajnie wyglądało Smile. Doradzicie jakiś kolorek?



RE: Universal Kacpra. - rafi555 - 19-04-2018 23:39:29

O ile się nie mylę to wigry 1(aż tak się nie znam) , który rocznik ma na ramie?


RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 19-04-2018 23:48:17

Szczerze podczas gdy ździerałem farbę to żadnych naklejek nie było, więc może być to 'Jedynka'. Bym musiał zmierzyć główkę ramy.


RE: Universal Kacpra. - Olekk - 20-04-2018 22:47:30

Fajnie wyglądało by pomarańczowe (mój ulubiony kolor)


RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 21-04-2018 23:58:32

No, dziś zmieniłem oponę w przednim kole, wymieniłem cały środek tylnej piasty, tata pomalował 'podkładem' ramę, i takie drobne rzeczy. I teraz mam dylemata, na jaki kolor pomalować tego wigracza? Macie może jakieś propozycje? Trzymajcie zdjęcia jak wigracz teraz wygląda. Przepraszam za taki nie porządek, ale niestety warunki są takie jakie są, ciasne ale własne.




RE: Universal Kacpra. - rafi555 - 22-04-2018 00:04:06

Ja bym zrobił jak było w oryginale.


RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 28-04-2018 23:41:50

Jak widać, wigry już pomalowane, w majówkę sobie pojeżdżę. Muszę tylko piasty umyć takim preparatem do mycia tłustych rzeczy bo są ta brudne że...



RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 24-06-2018 20:49:30

No nie było mnie tu już 2 miesiące, pracę nad wigry na jakiś czas staneły. Ogólnie wypolerowałem to tylne koło co przywiozłem z złomu, szału nie ma, ale jak to się mówi 'jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma'. Jeszcze męczyłem się tylną piastą, niby wszystko było ok, ale i tak podczas hamowania jeszcze te hamowanie było miękkie (to nie było hamowanie, to było tylko spowalnianie), ale przełożyłem cały środek z jakiejś 16" z strychu, dzień do nocy. Co jeszcze zrobiłem, zreanimowałem przednie hamulce i wyczyściłem całą kierownicę. Na razie szukam części do wigry.
Mam małe pytanko, Jaką ma długość ta rurka przednich widełek co występowały w wigrach 1?


RE: Universal Kacpra. - kacperszkudlarek - 11-07-2018 23:58:23

Pracę poszły do przodu, jak widać brakuje jeszcze przednich widełek, przedniego błotnika, koła i lampy. W planach mam wymianę błotników oraz drutów od nich, tylnego/przedniego koła+(jak budżet będzie ok.) opon. Ogólnie powoli wigry przypomina wigry. Zreanimowałem dzwonek (muszę jeszcze tylko oczyścić z rdzy), poznałem tą tajemnice, jak sie go rozbiera :F.