Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] Róznica w karterach do s38 na pedały - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: [Komar] Róznica w karterach do s38 na pedały (/showthread.php?tid=46080)



Róznica w karterach do s38 na pedały - capri1 - 23-02-2018 16:06:34

Witam serdecznie.
Jestem tu nowy i od kilku dni przeglądam to forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Przygotowuje się do remontu swego komara 2330 i poszukuję karterów do silnika s38 na pedały. Przeglądając różne ogłoszenia zauważyłem że są różnice w lewym karterze. Niby oba kartery są od modelu na pedały ale przy jednym jest taka jakby kostka (odlew) w miejscu gdzie wychodzi oś pedałów a w drugim jej nie ma . W moim komarku też jej nie ma a chciałbym wymienić kartery bo te które mam moim silniku są nie do pary. Załączam zdjęcia z sieci na których zaznaczyłem o co mi chodzi. Jesteście w stanie wyjaśnić czy oprócz tego różnią się czymś te kartery?


RE: Róznica w karterach do s38 na pedały - dlugiLBN - 23-02-2018 20:45:13

Powierzchownie wygląda to jakby jeden silnik miał karter lewy od silnika na kopniak . Mam kartery takie i takie,a czy lewy karter pasuje musiał bym sprawdzić


RE: Róznica w karterach do s38 na pedały - capri1 - 24-02-2018 14:06:31

A co radzisz? skoro szukam i tak kompletu karterów to może poszukać jednak takich z tą dodatkową kostką? Wydaje mi się ze taki karter będzie mocniejszy. Wiele lat temu jak robiłem remont silnika to nie mogłem nigdzie dostać takich oringów żeby uszczelnić wałek od pedałów. Wszystkie były za grube. Wtedy wytoczyłem w wałku rowki i w te rowki włożyłem grubsze oringi. Niestety wałek po jakimś czasie w tym miejscu pękł a wraz z nim karter. Wtedy nie wiedziałem jeszcze ze kartery powinny być do pary (nie było jeszcze internetuSmile) i założyłem taki jaki zdobyłem.