Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wgnieciona obręcz koła pod szytkę ZZR - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Wgnieciona obręcz koła pod szytkę ZZR (/showthread.php?tid=45839)



Wgnieciona obręcz koła pod szytkę ZZR - Rafał Majer - 21-01-2018 21:12:32

Witam ,
Bawię się nad przywróceniem młodości ZZR Jaguara z lat 60-tych i mam koła pod szytki ale niestety jedno z nich jest uszkodzone a dokładniej obręcz w jednym miejscu była uderzona . Czy możliwe jest doprowadzenie tego jakimś domowym sposobem do pierwotnego stanu czy lepiej się udać do jakiegoś specjalisty od centrowania i czy szytki aluminiowe da się w ogóle naprawić (wiem że alu lubi pękać) ???


RE: Wgnieciona obręcz koła pod szytkę ZZR - Odrestaurator - 21-01-2018 23:33:04

Możesz spróbować gdzieś gdzie centrują koła, może uda im się coś wykombinować (samemu raczej odradzam, możesz zniszczyć felgę gdy nie właściwie to zrobisz a w serwisie pewnie mieli już takie przypadki), z tym że zdaje mi się jak to aluminiowa felga to już raczej koniec.


RE: Wgnieciona obręcz koła pod szytkę ZZR - Rafał Majer - 22-01-2018 01:35:21

(21-01-2018 21:12:32)Rafał Majer napisał(a):  Witam ,
Bawię się nad przywróceniem młodości ZZR Jaguara z lat 60-tych i mam koła pod szytki ale niestety jedno z nich jest uszkodzone a dokładniej obręcz w jednym miejscu była uderzona . Czy możliwe jest doprowadzenie tego jakimś domowym sposobem do pierwotnego stanu czy lepiej się udać do jakiegoś specjalisty od centrowania i czy szytki aluminiowe da się w ogóle naprawić (wiem że alu lubi pękać) ???

[attachment=16641][attachment=16642][attachment=16643]

tak to wygląda a szkoda by było to oryginalne z tamtych lat ...