Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Agria 1700 - Niemiecki ciągnik jednoosiowy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Agria 1700 - Niemiecki ciągnik jednoosiowy (/showthread.php?tid=45814)



Agria 1700 - Niemiecki ciągnik jednoosiowy - ZiZeLoT - 15-01-2018 19:10:19

Witam!
Parę lat temu udało mi się dorwać z Niemiec ciągnik jednoosiowy Agria 1700(1961r) z silnikiem Hirth 81 M1 o pojemności 246ccm i 7KM. Oprócz samego ciągnika posiadam jeszcze oryginalną przyczepkę oraz trochę różnego rodzaju osprzętu i obciążniki na koła oraz na przód.
Sprawa wygląda tak, że od paru lat nie odpalałem go, jednak od samego początku był następujący problem. Silnik działał tylko na bardzo wysokich obrotach, w momencie odjęcia gazu odrazu gasł. Z gaźnikiem było już robione co tylko się dało więc raczej wykluczam go. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to wymiana simmeringów na wale. Jakie są wasze podejrzenia?







RE: Agria 1700 - Niemiecki ciągnik jednoosiowy - rafi555 - 16-01-2018 00:07:30

Możliwe ze simeringi, po paru latach guma mogła sparcieć. Będzie robił w polu?


RE: Agria 1700 - Niemiecki ciągnik jednoosiowy - ZiZeLoT - 16-01-2018 00:38:31

Raczej nie lub bardzo niewiele. Do pracy w polu mam T 25, jedynie do kopania ziemniaków w ogródku może się przydać. Raczej będzie służyć do przejażdżek i jakiś lekkich prac.

Małe sprostowanie bo można źle zrozumień pierwszy post: Ciągnik od samego początku odkąd go sprowadziłem z za granicy nie działał na niskich obrotach, a u poprzedniego właściciela nie był odpalany od wielu lat.