Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. (/showthread.php?tid=45658)

Strony: 1 2 3 4


RE: Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. - axelbenq - 23-01-2018 11:40:41

Masę cewki (na oryginalnej jest to bodajże pin "15") i masa z modułu musi być połączona wspólnym przewodem z masą silnika, nawet złapanie gdzieś dobrej masy z karteru powinno wystarczyć.


RE: Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. - nofack - 23-01-2018 11:57:12

Z cewki ida 2 kable, jeden zielony, a z drugiego 2 kable czarne , czyli podejrzewam ze to bedzie chyba ten czarny? I Kabel jeden z modulu przykrecic do dekla od karteru dobrze rozumiem ?


RE: Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. - nofack - 13-02-2018 22:44:49

Witam, ponownieSmile
Mam pytanko, jak sciągnąc cały kosz sprzęgłowy z walka w romecie charcie?
W moim silniku zszedł bez niczego ale mam taki 2 silnik i za diabła go nie moge sciągnąć , pewnie na tej tulejce sie zapiekł albo przytarł .


RE: Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. - kdudka - 13-02-2018 23:06:43

Ściągaczem? Tylko odpowiednio dużym.


RE: Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. - stqc - 13-02-2018 23:23:35

Odkręcić go spryskać jakimś WD i zejdzie. Chociaż miałem przypadek ze było skorodowane i nie schodziło, silnik i tak do remontu to delikatnie nagrzaniem palnikiem i do tego obstukakem gumowym młoteczkiem i zeszło. Ściągacz mam spory i nie dało się dojść


RE: Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. - nofack - 14-02-2018 11:34:29

Ściagacza nie mam nawet nie wiem gdzie taki mozna zdobyc wielki, sprubuje to obstukac i moze tym palnikiem bo widze ze ciezko moze z tym byc zeby zdjac ten kosz:/


RE: Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. - kdudka - 14-02-2018 11:44:08

Ja taki duży mam więc się udzieliłem. Stukania nie będę komentował.


RE: Silnik Chart gaźnik plus skrzynia -problem. - stqc - 14-02-2018 12:15:22

Kup ściągacz dwu lub trójramienny, ewentualnie możesz wykonać z kawałka blachy taki na patencie