Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 NexT'a - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Ogar 200 NexT'a (/showthread.php?tid=45595)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 14-01-2020 23:05:59

Dawno mnie tutaj nie było Tongue

Ogólnie to padł pomysł na przyciągnięcie grata z innego garażu do tego właściwego.
Muszę go jeszcze trochę dopieścić, bo jest brudny, nie ma wężyka od paliwa itp.

Próbowałem ustawić platynki i mogę się pochwalić, że jest sukces!
Iskra pojawiła się na świecy, jest duża i niebieska.
Problemem mogły być przekładki na zacisku lub kondensator wyzionął ducha.

Przerwa 0.4mm

Zostało mi ustawienie wyprzedzenia na 2mm i wyregulowanie poziomu paliwa.. Undecided

Jutro będę działał dalej!


RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 17-04-2020 02:26:37

Prawie całkowicie zapomniałem o tym temacie :v

No więc kolejnego dnia po umieszczeniu wcześniejszego postu ogarek wrócił do żywych. Od czasu do czasu trochę nim jeździłem po podwórku xD i muszę przyznać, że odpala wyśmienicie. Stał 3 dni pod chmurką (powód jest niżej) i odpalił od pierwszego kopa po przelaniu.


(20-04-2018 16:17:51)NexTPL napisał(a):  ... Znowu złom się zepsuł.. Angry

Znowu pękła centralka.

Po długim czasie stopka centralna wróciła na miejsce, tym razem ta rurka która się wyłamała jest 2 razy grubsza.
Przy okazji przymusu wyjęcia silnika z ramy (musiałem ustawić Ogarka kołami do góry) rozebrałem wydech.. cały był w oleju, wręcz lało się z niego. Wylałem to, złożyłem i uszczelniłem Azbestem Big Grin

Zauważyłem też, że iglica się przestawiła od drgań Sad
Ustawiłem ją na najwyższy ząbek (najmniej paliwa) i teraz kręci wysoko i ma moc, jednakże by nie było za pięknie zgubiłem zapinkę od łańcucha Facepalm2 ...

Aktualnie Oguras stoi pod wiatą, ale gdy tylko będzie miejsce w garażu to wraca Big Grin




RE: Ogar 200 NexT'a - Quake96 - 17-04-2020 14:45:45

Przestawiająca się zapinka to standard. Od drgań wyrabia się rowek i zapinka. Osobiście polecam ustawić na drugi od góry. Zawsze tak ustawiam u siebie.