Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar z węgier, jak zarejestrować? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Komar z węgier, jak zarejestrować? (/showthread.php?tid=45491)



Komar z węgier, jak zarejestrować? - Bercik01 - 24-11-2017 00:18:10

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu szukam sobie sztywniaka do kolekcji i trafiłem na jednego za ciekawe pieniążki. Komar jest z Węgier i ma fakture, ja chcę go kupić od osoby zwykłej która go kupiła szybciej, czyli pokolei było tak że przywieziony, wystawiona faktura na tego gościa i teraz ja, gdzieś czytałem że na zarejestrowanie z węgier jest 30dni a tamta faktura jest z grudnia, czy bez problemu da radę go zarejstrować bez żadnych kar czy czegoś? Właściciel mówi że on spisuje ze mną umowe i daje mi fakture, to wszystko wystarczy?


RE: Komar z węgier, jak zarejestrować? - Bertt - 18-12-2017 22:21:14

Witam. Musisz mieć fakturę, najlepiej tez umowę co była spisana z Węgrem, zaświadczenie od tego co sprowadził, że był sprowdzony i nie posiada tablicy ani dowodu rejestracyjnego. Umowe kupna z tym co kupił już u nas w kraju i pakujesz Komara do bagażnika robisz mu pierwszy przegląd zerowy za 50zł, urząd komunikacji 111,50zł i cieszysz się zarejestrowanym Komarem. A to o tym terminie 30dni to bzdura. Ja mojego po kilku miesiącach rejestrowałem i WK nikt nic nie mówił. Mam nadzieje, że pomogłem


RE: Komar z węgier, jak zarejestrować? - zmd-52 - 26-12-2017 23:45:04

jak kupisz jego sprawdź jaki był tam stosowany iskrownik czy nie Stefa szwedzki bo takie szły za granicę, jakby co mam taki iskrownik nowy z magnetem oraz przerywacze nowe do niego . Pisz na maila lub PW