Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart- ramka licznika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Romet Chart- ramka licznika (/showthread.php?tid=45480)

Strony: 1 2 3 4


Romet Chart- ramka licznika - nofack - 22-11-2017 09:33:39

Witam,
Czy ktos sie orietuje gdzie i czy mozna dostac ramke licznika ta aluminiowa?
Lub wie jak by mozna bylo cos dorobic lub z czego taka ramke?


RE: Romet Chart- ramka licznika - stqc - 22-11-2017 10:28:23

Ramka jest aluminiowa


RE: Romet Chart- ramka licznika - nofack - 22-11-2017 10:30:20

T oze aluminiowa to wiem, ale gdzie taka kupic do charta lub z czego mozna dorobic? Tylko to mam w swoim liczniku bardzo zeszpecone a nie chce kupowac nowego licznika, i pchac sie w koszta :/ Moze ma ktos jakis patent....


RE: Romet Chart- ramka licznika - stqc - 22-11-2017 13:04:31

Nie dasz rady to wypolerować? Pokaz jak to wyglada


RE: Romet Chart- ramka licznika - charper - 22-11-2017 14:15:30

trzeba zrobić formę, położyć arkusz aluminium, pewnie na gorąco na prasie odcisnąć i już. Ewentualnie pochodz po oeliksach i jak ktoś ma całego charta na sprzedaż to popytaj czy nie odsprzeda samej ramki :F


RE: Romet Chart- ramka licznika - Szatek - 22-11-2017 16:19:41

Może ta podejdzie?

http://www.stolmot.com/product/RAMKA-LICZNIKA-Z-OBUDOWA-METALOWA-KOMAR-ROMET-OGAR-52-MM/?id=3547


RE: Romet Chart- ramka licznika - nofack - 22-11-2017 17:02:33

Niestety nie podejdzie gdyz do charta srednica zewnetrzna ramki to 75mm:/ Rozejrze sie za calym licznikiem bo niesetety ramki nikt nigdzie nie ma ew jakis licznik kijowy miec i przelozyc z niego tak to nic nie ma .


RE: Romet Chart- ramka licznika - Motorowerzystka - 22-11-2017 18:20:27

Chyba gdzieś mam samą ramkę... Daj stówę i Twoja lol2 krejzi żart

Poszukam jej i jak znajdę to napiszę Wink


RE: Romet Chart- ramka licznika - skinder - 22-11-2017 18:38:15

Ramka od wski od licznika do 140km/h powinna zagrać. Tylko trzeba by zobaczyć, czy lepsza będzie ta do plastikowego licznika czy do metalowego.

O taka: https://klasykmoto.pl/?wpsc-product=ramka-licznika-duzy-76-mm-licznik-plastikowy-wsk


RE: Romet Chart- ramka licznika - nofack - 22-11-2017 19:19:13

No faktycznie jest ona podobna 76mm powiedzmy ze ten 1mm mojego wymiaru to mozna przyjac taka tolerancje bo te 75 +/-1mm moze byc.
Jak bys mial jakas to mozesz dac znac.


RE: Romet Chart- ramka licznika - kaziq - 22-11-2017 20:10:42

Może ktoś z zapleczem by się zlitował i wypuścił jakąś małą serię na sprzedaż? Może ja postaram się nawet coś ogarnąć, tylko z jakiej blaszki to wykonać? Ta zdaje się być czymś pokryta.


RE: Romet Chart- ramka licznika - charper - 22-11-2017 20:35:52

Zwykle aluminium. Metalowych nie polecam, bo oprocz chromowania nikt jej poprawnie nie zalozy Smile


RE: Romet Chart- ramka licznika - nofack - 22-11-2017 22:01:30

Dokadnie, zwykle aluminium matowe , bez zadnego chromowania itd. Robia teraz te ramki do Rometow w chromie i mialem taka ale jak ja zalozylem to srednio to wygladalo swieciala sie jak psu jaja wgl nie podobado tej starem aluminiowej matowej . Niby taka latwa a jednak nie dostepna w produkcji i mysle ze nie jeden by taka kupic chcial przynajmniej przez pewien czas bo zbyt duzego na to zapotrzebowania nie ma. Co innego gdyby ktos odnawial te liczniki zakladal nowa tarcze i szkielko i taka ramka aluminiowa idealnie zalozona licznik wyzerowany no to mozna by na tym zarobic Smile


RE: Romet Chart- ramka licznika - charper - 22-11-2017 22:59:26

Szkielko to nie problem. Tarcza, no to zalezy od oczekiwan. Napewno nalozenie lakierowanych literek bedzie drozsze niz naklejka. Sam mysle o tym zeby swoj cyferblat odnowic w ten lepszy sposob, bo papier to sie da poznac na drugi rzut oka. Wymyslilem juz sam sposob wykonania. Cofanie wykonowalem nie raz, w tym wymiany uszczodzonych elementow.
Wszystko zalezy od ceny. Jest pieniadz to i checi do pracy sa.


RE: Romet Chart- ramka licznika - kaziq - 22-11-2017 23:29:22

Ja na awatarze mam mój efekt finalny na naklejce i wskazówce od poldolota.Smile wygląda świetnie, postaram się sporządzić projekt, pojechać do znajomego fachmistrza obróbki skrawaniem na korbkachTongue i wykonać formę, majstra od prasy też mam ale jak już będziem serię klepać to on też musi na tym jakiś procent zyskać.