Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pęknięty karter - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: Pęknięty karter (/showthread.php?tid=45399)



Pęknięty karter - Motorowerowiec - 09-11-2017 23:18:21

Mam 2 pęknięcia wewnątrz karterów. Jeden obok magnrta, 2 obok tej zębatki która jest w prawej części silnika (gdzie się wlewa olej przekładniowy). Co o nich myślicie? Mogą jakoś zaszkodzić silnikowi? Huh





RE: Pęknięty karter - spsport2000 - 09-11-2017 23:24:43

Od strony zębatki łańcucha będzie leciał każdy syf który złapie łańcuch. Od strony olejowej wyłamanie spowodowane zapewne brakiem lub zużyciem gumowego zderzaka startera i blaszki która się o ten zderzak opiera. od strony olejowej dałbym to do spawania.


RE: Pęknięty karter - Dawdzio - 09-11-2017 23:34:01

Na pewno nie pomoże. Wydaje mi się, że jak pierwszy od biedy ujdzie (będzie ci się dostawał olej do komory z ogranicznikiem kopki, zawsze się tam kilka kropel dostanie), to drugi niekoniecznie. Cały syf, błoto, kurz i reszta badziewia zebranego przez łańcuch będzie dostawać się na oś zmieniacza biegów, a jakaś niewielka tego część doleci pewnie też do magneta.
Osobiście rozejrzałbym się za kimś, kto uzupełniłby te ubytki jak trzeba.


RE: Pęknięty karter - darek23 - 10-11-2017 09:07:46

Ten drugi ubytek jest dosc czesto spotykany. Ja w czasach gdy nie bylo tak latwego dostepu do spawania alu dorabialem tam kawalek blaszki aluminiowej i lapalem to na nity. Teraz bez problemu mozesz zaniesc to do spawania i bedziesz mial spokoj przynajmniej z zaplonem. Bez uzupelnienia tego ubytku bedziesz zapewne musial dosc czesto zagladac do zaplonu przez syf ktory tam wpadnie. Mi nagminnie wpadaly paprochy w platynki i trzeba bylo co chwile czyscic. Ubytek od strony sprzegla nie jest juz taki problematyczny, jednak najlepiej tez to uzupelnic dla swietego spokoju. Podejrzewam ze bedzie sie to dalej wykruszac z czasem.