Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Elektronika - samopomoc - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Elektronika - samopomoc (/showthread.php?tid=45300)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 20-11-2019 23:30:33

Układ bez obciążenia (po demontażu oryginalnego akumulatora) podaje, według mojego miernika, 4,177V.
Nokia 3120 podaje na akumulator (pomiar bez akumulatora) 3,67V. Co prawda użyję baterii z innej, ale nie mam jej, żeby pomierzyć. Choć jeszcze nie spotkałem się, żeby starsza Nokia (bez USB) miała inną baterię i ładowarkę niż 3,7V.

Myślisz, że to jakoś przejdzie? Ładowanie nie będzie odbywać się podczas używania ich, bo wtyk będzie od wewnątrz, więc w razie czego nic mi nie będzie. Jedynie podczas pracy na baterii będę miał to wszystko tuż przy uchu.

Akumulator, który chcę zastosować to Blue Star Nok E66/E75 Li-Ion 1200mAh:


Nie wiem tylko jak dobrze "wpiąć się" do niego. Jedyne co mi przychodzi do głowy to miedziany drut i izolacja, ale może wpadnę jeszcze na coś lepszego.

Jaca
Dzięki za cynk. Póki co grzebię w tym, bo kupiłem, żeby zobaczyć jak to wszystko działa (całe życie bylem przewodowy), a że nawet nie jest źle i mam pod ręką to kombinuję. Ale jak kiedyś przyjdzie mi robić wersję 2.0 to chętnie wypróbuję.


RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 21-11-2019 20:31:03

Przylutuj przewody i wsio. Nie zapomnij o odpowiedniej izolacji i zabezpieczeniu przewodów przed urwaniem.