Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet T1 nie działa sygnal dzwiękowy- bateryjny - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Romet T1 nie działa sygnal dzwiękowy- bateryjny (/showthread.php?tid=45262)



Romet T1 nie działa sygnal dzwiękowy- bateryjny - nofack - 23-10-2017 19:44:20

Witam,
Nie działa mi sygnal dzwiekowy w romecie T1. Nie wiem czy jest on nie prawidłowo podłaczony czy co, włożyłem baterie tam w to mocowanie ale niestety zero reakcji, a ze sygnału wychodzi tylko jeden przewód. czy tak to ma wygladać? i jak on powienien byc podpiety?


RE: Romet T1 nie działa sygnal dzwiękowy- bateryjny - JGNZM - 23-10-2017 20:32:21

Na logikę, ten kabel od klaksonu podłączasz pod drugie wyjście na uchwycie baterii, a z pierwszego wychodzisz na przełącznik a tam na masę.


RE: Romet T1 nie działa sygnal dzwiękowy- bateryjny - nie_mientki - 23-10-2017 20:52:01

A działa gdy podepniesz na krótko? Bo przyczyn może być wiele, od skorodowanego uchwytu, rozładowanych baterii, złego podłączenia, braku styku gdzieś, po uszkodzony albo źle wyregulowany klakson.


RE: Romet T1 nie działa sygnal dzwiękowy- bateryjny - nofack - 23-10-2017 21:56:28

Wiesz co narazie tylko na szybko go sprawdzxałem, klakson ladnie wyglada wizaulnie. Wsadziłem Baterie R20 z latarki lecz czy na wyłaczonym motorku czy na wlaczonym zero reakcji. Jeden kabel idzie od uchwytu do sygnalu a 2 idzie chyba do lampy. Musze sprawdzic polaczenia i przeczyscic to. A powiedz mi jak sprawdzic sam klakson na krótko ? I czy tylko baterie R20 tam podeja moze jakieś inne by sie nadały bo te bardzo zle tam siedza ledo sie mieszcza i wylatuja.


RE: Romet T1 nie działa sygnal dzwiękowy- bateryjny - nie_mientki - 24-10-2017 09:19:01

Bo powinny tam być R14, większymi tylko rozpychasz i psujesz uchwyt.


https://www.youtube.com/watch?v=AzO8Zz_cN-A
Sprawdź klakson na krótko, albo miernikiem czy do niego napięcie dochodzi.


RE: Romet T1 nie działa sygnal dzwiękowy- bateryjny - nofack - 24-10-2017 13:54:19

Bateryjki juz kupilem jutro bede sprawdzal czy na nich zadziala, ew dalej sprawdzal co i jak Smile


RE: Romet T1 nie działa sygnal dzwiękowy- bateryjny - nofack - 25-10-2017 18:50:51

Baterie załozone sygnal dziala elekancko Smile Dzieki za Istotne infoSmile