Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet T1 - slimak kola przod - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Romet T1 - slimak kola przod (/showthread.php?tid=45261)



Romet T1 - slimak kola przod - nofack - 23-10-2017 19:41:45

Witam,
Mam pytanie czy slimacznica /slimak kola z porzodu do T1 19" jest taki sam jak w Ogarze 17" ? Czy te slimaki sie roznia wielkoscia pod dane kolo? Gdyż zniszczyła mi sie ta blaszka obwódka w slimaku i chce kupic jakis ale na 19" nie widze takiego i nie wiem czy bedzie pasowalo.


RE: Romet T1 - slimak kola przod - JGNZM - 23-10-2017 20:32:55

Z tego co wiem to tak, sam jeszcze nie spotkałem się z innym ślimakiem niż Z-41


RE: Romet T1 - slimak kola przod - nofack - 23-10-2017 21:59:01

Ale przeceiz na kolo 16 czy 17 czy 19 cali powinien byc inny, tzn nie wiem czy obudowa czy sam mechanizm ale powinny sie roznic czyms czy wszystkie te slimaki na kola sa takie same?


RE: Romet T1 - slimak kola przod - Quake96 - 23-10-2017 23:30:49

Teoretycznie były różne, a różniły się podobno trybami wewnątrz. Z zewnątrz są takie same, tylko pod odpowiednie koło masz odpowiednio oznaczoną obudowę.

Z resztą ja bym albo w ogóle olał temat prędkościomierza, albo założył jakikolwiek. I tak to przekłamuje do tego stopnia, że łatwiej sobie wyliczyć prędkość w pamięci krejzi


RE: Romet T1 - slimak kola przod - nofack - 24-10-2017 09:12:38

Dokladnie, wiem jak jestSmile Natomiast zalezy mi na tym zeby co kolwiek pokazywalo. Skoro obudowa taka sama to bez problemu przeloze z innego sama ta blaszke Smile Dzieki za info