Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Parę pytań przy składaniu motoryna - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Pony (/forumdisplay.php?fid=135)
+---- Wątek: Parę pytań przy składaniu motoryna (/showthread.php?tid=45233)



Parę pytań przy składaniu motoryna - romet7678 - 17-10-2017 23:40:21

Witam, chciał bym się zapytać parę rzeczy podczas skłania swojego sprzętu.
No więc tak, wymieniłem w swojej m1 silnik na 023 i mam pytanie odnośnie jego ustawień + podłączenia elektryki.
1. Podczas odpalania bez dodania gazu, motoryna gaśnie a po chwili kolanko i wydech robi się gorący. Podobno coś trzeba ustawić z gaźnikiem. Jak go poprawnie ustawić aby, chodził bez dodania gazu i gaśnięcia ?
2. Proszę o pomoc w podłączeniu elektryki:
https://zapodaj.net/images/27e5d519ee38a.jpg
https://zapodaj.net/images/5d06462f38e04.jpg
https://zapodaj.net/images/82a1cadf0dcf7.jpg
https://zapodaj.net/images/f08a7bfd7c9f5.jpg
A - Czerwony, zielony, czarny
B - Czarny
C - Żółty , czerwony, zielony

Jaki kabel, gdzie podłączyć ?

Jak będą jakieś inne pytania będę odświeżał temat.


RE: Parę pytań przy składaniu motoryna - gregorian2008 - 17-10-2017 23:55:14

a przelacznik swiatel na kierownicy , b masa w lampie c wiazka glowna ampa prozd silnik i lampa tyl


RE: Parę pytań przy składaniu motoryna - romet7678 - 18-10-2017 13:25:24

3. Jaki jest najlepszy olej do skrzyni
4. Czym przepłukać skrzynie
5. Czy biegi są tak jak w rączce ? Na dole 1 na górze 2
6. Jaki kupić wężyk paliwowy, bo kurcze kupiłem jakiś plastikowy to rozdarł się przy montażu. Aktualnie mam za gruby i paliwo mi ucieka.
7. Jest możliwość podłączenia kierunkowskazów na zamiennik akumulatora, baterię albo coś ?
8. Czy jest możliwość jakoś zablokowania blaszki w kształcie litery E przy biegach, bo gdy nacisnę sprzęgło to ona się przesuwa przez co klamka od sprzęgła nie chce się wcisnąć do końca.
9. Czym najlepiej uszczelnić połączenie między rurą wydechową a kolankiem ? Podkładka miedziana jest z mała.


RE: Parę pytań przy składaniu motoryna - Odrestaurator - 18-10-2017 22:15:55

(18-10-2017 13:25:24)romet7678 napisał(a):  3. Jaki jest najlepszy olej do skrzyni
4. Czym przepłukać skrzynie
5. Czy biegi są tak jak w rączce ? Na dole 1 na górze 2
6. Jaki kupić wężyk paliwowy, bo kurcze kupiłem jakiś plastikowy to rozdarł się przy montażu. Aktualnie mam za gruby i paliwo mi ucieka.
7. Jest możliwość podłączenia kierunkowskazów na zamiennik akumulatora, baterię albo coś ?
8. Czy jest możliwość jakoś zablokowania blaszki w kształcie litery E przy biegach, bo gdy nacisnę sprzęgło to ona się przesuwa przez co klamka od sprzęgła nie chce się wcisnąć do końca.
9. Czym najlepiej uszczelnić połączenie między rurą wydechową a kolankiem ? Podkładka miedziana jest z mała.

1. Przegrzewanie się silnika będzie raczej związane ze źle ustawionym zapłonem, przynajmniej tak pisze w książce
2. żółty - tylna lampa i stacyjka podwójny wtyk, jeden zielony do przełącznika i lampy a drugi zielony do silnika i wtyku w stacyjce, czarny masa na półce lag i do żarówki, jeden czerwony do przełącznika i żarówki, a drugi czerwony do silnika i stacyjki, a cienki czarny do przełącznika i żarówki do osobnego wtyku. W przełączniku na kierownicy zostanie Ci jeden wolny wtyk na klakson którego oryginalnie w motorynce nie było
3. hipol czy lux 10 zdecydowanie wystarczy
4. przepłukać na nierozebranym silniku raczej ciężko, po prostu rozgrzej silnik, spuść stary olej, możesz go nawet odpalić żeby cały olej wyleciał i nalej nowego
5. tak, jedynka na dół zero po środku dwójka do góry
6. polecam wężyki firmy fagumit, nie twardnieją i pasują. Do kupienia na jackmotors.pl allegro itp. za 4 czy tam 6zł / metr
7. kierunki da się podpiąć, problem pojawia się z ładowaniem akumulatora, trzeba się bawić z cewkami itd ogólnie przy motorynce to raczej nie opłacalne
8. blaszkę tę można odgiąć na zewnątrz i wtedy powinna się fajnie blokować manetka, ogólnie dość często spotykany problem
9. ile ludzi tyle pomysłów, w romecie zawsze z tym połączeniem był problem, ja osobiście miałem na to wywalone ale słyszałem o stosowaniu sznurka z koca azbestowego, możesz też sam owinąć miedziany drut na kolanku i zrobić z tego tak jakby podkładkę

Przydatne zdjęcie do podpięcia elektryki:



RE: Parę pytań przy składaniu motoryna - romet7678 - 26-12-2017 19:11:08

Odświeżam temat. Odpala, biegi wchodzą, sprzęgło działa ale mam pewien problem. Nie wiem czemu smarka olejem między łączeniem kolanka a tłumikiem oraz leci olej w miejscu łączenia kolanka z cylindrem. Jakieś pomysły ?


RE: Parę pytań przy składaniu motoryna - Szatek - 26-12-2017 19:19:24

Daj tam dodatkowo Reinzosil.


RE: Parę pytań przy składaniu motoryna - romet7678 - 27-12-2017 03:16:01

Czy może to byś wina simmeringa przez co kopci po odpaleniu, się grzeje kolanko jak i cieknie olejem ?


RE: Parę pytań przy składaniu motoryna - Szatek - 27-12-2017 10:11:30

Przede wszystkim, sama podkładka miedziana lub/i sznur wysokotemperaturowy nie wystarczą...


RE: Parę pytań przy składaniu motoryna - romet7678 - 13-02-2018 19:41:41

Teraz mam inny problem, nie ciągnie paliwa. Po otwariu zaworu paliwo leci przez wężyk ale nie dochodzi do komory pływaka. Dopiero leci jak naciskam ssanie. Pływak mam plastikowy.