Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rzeźbiona instalacja ogar 205 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Rzeźbiona instalacja ogar 205 (/showthread.php?tid=45223)



Rzeźbiona instalacja ogar 205 - mrfrodo87 - 16-10-2017 15:55:09

Hej,
nie mam przełącznika świateł w ogarku. Dlatego mając nową instalację w lampie, kable były poustawiane pod przełącznik.
Zał 2

Po podłączeniu wg. schematu mam gaszenie ale świateł już nie ma. Dlatego wyrzeźbiłem coś takiego:
zał. 1

Jeszcze tego nie montowałem, wolałem narysować na kartce i zapytać was czy to ma sens? bo elektryk ze mnie jak z koziej.... Smile Czy wg. was lepiej kupić ten przełącznik i zrobić tak jak na oryginalnej instrukcji?

PS.
Nie sugerujcie się kolorami kabli !!


RE: Rzeźbiona instalacja ogar 205 - Odrestaurator - 16-10-2017 16:53:18

Zrób wszystko oryginalnie, tam jest chyba 6 kabli jak dobrze pamiętam, ja ze znikomą znajomością elektryki przy pomocy jedynie schematu podpiąłem instalacje w Simsonie także ty też sobie poradzisz spokojnie Smile
Najlepiej połóż całą instalacje nową, wszystkie nowe kable, żarówki, przeczyść styki, polutuj na nowo - tak żeby wyeliminować nie stykanie masy czy coś.


RE: Rzeźbiona instalacja ogar 205 - Dawdzio - 16-10-2017 16:56:33

Kolory to jednak mogłeś dać te same dla danego przewodu.
Przewód z silnika pociągnij pod włókno krótkich w żarówce. Patrząc na schemat z prawej: łączysz różowe z zółtym/czarnym.
Łącząc według schematu z lewej nie wyłączysz tylnej lampy. Musisz ją podpiać za włącznikiem, nie przed.


RE: Rzeźbiona instalacja ogar 205 - mrfrodo87 - 29-10-2017 18:56:06

OK. Kupiłem przełącznik świateł i podłączyłem wszystko wg. oryginalnego schematu powyżej. No i dyskoteka... W pozycji "0" świeci tył i przód "krótkie". Po przełączeniu stacyjki na poz. "1" nic się nie zmienia. Po pstrykaniu przełącznikiem w dół tył znika a świecą "długie". Do tego jak wyjmę element optyczny to jest gaszenie a jak wsadzę go w obudowę lampy to gaszenie jest cały czas.. tzn. że, nie ma iskry. Trzeba będzie się temu bardziej przyjrzeć bo z elektryki nawet takiej łopatologicznej jestem słaby Smile


RE: Rzeźbiona instalacja ogar 205 - Quake96 - 29-10-2017 22:53:43

Ja to bym jednak polecał wypierdzielić ten przełącznik świateł i zrobić instalację bez niego. On póki działa to działa, ale lubi czasem robić psikusy Smile


RE: Rzeźbiona instalacja ogar 205 - herki96r - 07-12-2017 02:37:10

Cześć, jeśli sobie nadal z tym nie poradziłeś to chętnie spróbuję Ci pomócSmile