Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina (/showthread.php?tid=45204)

Strony: 1 2 3 4


Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - Dj.bimo - 12-10-2017 22:37:34

Witam wszystkich jakiś czas temu skończyłem remont swojego ogara 205 ale nie mogę nim jeździć bo mam z nim problem na początku nie wkręcał się na obroty (gaźnik nowy)regulacje nic nie pomagały czy śrubka od obrotów zakręcona czy odkręcona tak czy tak zawsze był jakiś problem z obrotami więc kupiłem drugi gaźnik ale jest to samo więc zamontowałem stary bo przecież na nim wcześniej jeździł i też jest ten sam problem więc sprawdziłem w necie co to może być i sprawdzałem wszystkie rzeczy co tam wymieniali zrobiłem to i nic jeszcze była jedna rzecz żeby sprawdzić na innym kondensatorze więc zabrałem się za wymianę i podczas odkręcania okazało się nie wiem jakim cudem że na wale nie ma klina aż byłem w szoku bo przecież zakładałem ( i może przez to nie wkręcał się)może jak ustawiałem iskrę to mi gdzieś nie chcąco wyleciał i nie zauważyłem bo ściągałem jeszcze magneto żeby wymienić jedną śrubkę bo się trochę zjechała i klucz nie łapał jej kupiłem nowy klin wsadziłem iskrę ustawiłem jest i to dobra że nie trzeba się nachylać żeby ją dojrzeć ale teraz nie chcę mi odpalić a bez klina palił ale go nie wkręcało na obroty jak go kopię i to nic jak jeszcze pod pompuje paliwa to się odezwie ale nie zaskoczy i tak jak znowu mu pod pompuje to załapie ale nie zaskoczy tak ja by dostawał mało paliwa a jak zdjąłem mu świecę i nalałem trochę byny do cylindra to odpalił odrazu.
jak by co to wymieniłem w nim
wał-łożyska-simeringi -uszczelki-śruby-cylinder-tłok-głowice-nakrętki-sprzęgło całe-kosz sprzęgłowy-gaźnik-zębatkę-automat biegów-zapłon-magneto-świeca.


RE: Jak by chciał a nie mógł. - Odrestaurator - 12-10-2017 23:27:11

Skoro ma za mało paliwa to będzie coś z gaźnikiem albo zatkany kranik. Jak zgaśnie to jaka jest świeca? przeczyść gaźnik jeszcze raz, zrób podmianę z tym drugim też możesz spróbować, a zamiast podłączać paliwo z baku daj wężyk do gaźnika i nalej do niego paliwa, tak co by wyeliminować możliwość zatkanego układu paliwowego.


RE: Jak by chciał a nie mógł. - martin1059@wp.pl - 12-10-2017 23:40:21

Mi na przykład mój romet 50t1 nie chciał odpalić paliwo było czasami załapał a winna była uszczelka pod głowica Big Grin Założyłem nowa i poszedł na kopa.


RE: Jak by chciał a nie mógł. - Dj.bimo - 12-10-2017 23:42:02

Kranik czyściłem parę dni temu gaźnik też nawet kupiłem specjalny płyn do czyszczenia gaźników.


RE: Jak by chciał a nie mógł. - Odrestaurator - 12-10-2017 23:54:09

A jaka jest świeca jak załapie i zgaśnie, mokra sucha? sprawdź też filtr powietrza czy nie jest zatkany.


RE: Jak by chciał a nie mógł. - Dj.bimo - 12-10-2017 23:56:53

ale przed tym jak nie wiedziałem że nie mam klina na wale to kopnąłem parę razy i zapalił bez problemu tylko się nie wkręcał na obroty czy to też mogła być przyczyna braku klina że mi się nie wkręcał.


RE: Jak by chciał a nie mógł. - Rafku - 13-10-2017 00:05:55

Jeżeli wszystko od zapłonu przez gaźnik zostało sprawdzone, regulowane i przede wszystkim wymieniałeś cewkę zapłonową na nową, to pozostaje układ korbowo tłokowy.. przecież w tym silniku nic więcej nie ma


Poza tym lepiej rzuć ten rupieć w kąt, bo i tak jest końcówka sezonu :F


RE: Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - Dj.bimo - 13-10-2017 22:15:17

Tak tylko że wcześniej chodził na tych nowych częściach a mianowicie przed remontem rozebrałem silnik ale z braku czasu nie miałem go kiedy złożyć i dałem go koledze do złożenia on się zna na tym silnik elektryka to dla niego nie problem nawet coś tam pracował kiedyś w jakimś warsztacie moto ja to się przy nim chowam z tym miał mi go poskładać po ustawiać a ja miałem go tylko potem wsadzić w ramę podpiąć łańcuch linki i jeździć i chodził ładnie tylko był mały problem z czymś z biegiem jednym albo sprzęgłem już nie pamiętam dawno to było więc szukałem przyczyny żeby wyeliminować zdjąłem sprzęgło zacząłem je oglądać i usłyszałem pyknięcie patrze a tam jak idzie łożysko od wału w tą dziurę pęk karter a że miałem jeszcze jedne w trochę lepszym stanie od tych i całe to poprzekładałem wszystkie części w drugie kartery wszystko na pewno złożyłem dobrze bo już wcześniej składałem tak silnik i od pewnego czasu jest właśnie ten problem bo po złożeniu trochę stał nie odpalany w ramie bo jeszcze odnawiałem koła i parę detali zostało przy ramie do poprawy,


RE: Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - rafi555 - 13-10-2017 22:44:48

A przypadkiem ci tego klina nie ścięło?


RE: Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - Dj.bimo - 14-10-2017 00:01:47

No właśnie tego nie wiem żadnych opiłków nie było widać aż byłem w szoku jak zdjąłem magneto i zobaczyłem że go niema bo przecież sam osobiście go zakładałem.


RE: Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - Dj.bimo - 15-10-2017 20:22:51

Świeca jest sucha a jak nalałem paliwa do cylindra to odpalił.


RE: Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - Dj.bimo - 16-10-2017 15:13:23

I co nikt nic nie pomoże?


RE: Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - rafi555 - 16-10-2017 15:27:13

A spróbuj jeszcze raz wszystko złożyć, ustaw zapłon, dorób klin.


RE: Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - Dj.bimo - 18-10-2017 21:49:12

Ale czemu jak mu naleje paliwa do cylindra to odpali a tak to nie chcę.


RE: Ogar 205 - Nie odpala po założeniu klina - rafi555 - 18-10-2017 22:14:43

To znaczy, że problem leży w gaźniku.