Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Warto takiego Ogara? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Warto takiego Ogara? (/showthread.php?tid=4499)

Strony: 1 2


Warto takiego Ogara? - MichalSR50 - 24-04-2012 23:02:37

Mimo iż kilka dni temu kupiłem Ogara 205, już mam kolejnego na celowniku Big Grin Tym razem 200, którego sprzedaje mój kolega. Ogarek stał przez ostatnie 4 lata po tym jak przestał chodzić. Nie wiadomo co mu jest, bo rozwalony jest kopniak, mianowicie można sobie spokojnie go ręką ruszać, jakby był na naciśniętym sprzęgle. Raz tylko załapał i kopnąłem go 2 razy, potem znowu lekko chodził. Na pych też nie dało rady, ale to może przez ten okres stania i złe paliwo. Był malowany i to chyba profesjonalnie bo ten lakierek ładnie wygląda. Na zdjęciu tego nie widać bo jest zakurzony. Ale dobra, do rzeczy... nie zainteresowałbym się nim, gdyby nie to, że jest on zarejestrowany i opłacony, a kolega żąda za niego... 250 zł Smile Dla mnie grzechem było go nie brać. Co o nim sadzicie? Powiedzcie mi, co moze być z tym kopniakiem?
Oto jego fotki:





Uploaded with ImageShack.us


RE: Warto takiego Ogara? - wisla98 - 24-04-2012 23:06:00

bierz i nawet nie patrz. Jak kupisz czyścisz gaźnik, wymieniasz wężyk paliwowy i powinien śmigać


RE: Warto takiego Ogara? - Dabek333 - 24-04-2012 23:11:38

Za tą kase i stan papiery to co by nie było wart bracSmile


RE: Warto takiego Ogara? - komar - 24-04-2012 23:40:57

Ja powtarzam ze brać !!!!!!Big Grin


RE: Warto takiego Ogara? - arasszymaras - 24-04-2012 23:47:21

Ja bym go brał z zamkniętymi oczami Smile


RE: Warto takiego Ogara? - MichalSR50 - 25-04-2012 00:06:53

Ale brać to łatwo... a co moze być z tym kopniakiem? Bo ja jestem zielony jeśli chodzi o jawowski silnik Big Grin


RE: Warto takiego Ogara? - Pietrek89 - 25-04-2012 00:26:06

Za taką kasę takiego Ogra warto brać, w dodatku z papierami toż to okazja Tongue Co do kopniaka to mogła sprężyna z wałka spaść, ewentualnie może być coś z samym wałkiem. Kopka normalnie wraca czy zostaje na dole ?? Niestety żeby ją założyć trzeba silnik rozpoławiać. Ja swój silnik rozebrałem na części i zgłębiam jego budowę, ale zauważyłem że szybko idzie go ogarnąć Smile


RE: Warto takiego Ogara? - MichalSR50 - 25-04-2012 00:31:08

Kopka wraca do pozycji wyjściowej. Ale nie ma innych przyczyn niż ten wałek?


RE: Warto takiego Ogara? - Pietrek89 - 25-04-2012 00:56:20

Kurde powiem Ci Michał że nie wiem w takim razie co to może być, może jakiś tryb się wysypał Huh
Bez rozebrania silnika ciężko cokolwiek stwierdzić Huh
Sam dopiero zagłębiam się w strukturę silnika 223 więc za dużo w tej sprawie Ci nie pomogę Sad

Może posiadacze Ogrów 200 bądź Jawek będą wiedzieli co jest nie tak Smile
Myślę że to jakaś drobnostka, którą szybko uda się usunąć Smile


RE: Warto takiego Ogara? - Tomasso94 - 25-04-2012 07:14:42

Ten kopniak to poszedł półksiężyc, żeby go wymienić trzeba rozpoławiać. Ale z drugiej strony te sprzęty rzadko kiedy lubią być odpalane z tego kopniaka, więc tak czy siak w większości przypadków - jedynka, wystarczy bujnąć i odpalony Tongue Za te pieniądze jak najbardziej warto.


RE: Warto takiego Ogara? - MrF4k - 25-04-2012 08:02:51

Warto go brać nawet w niezłym stanie jest Smile Z usterkami sb poradzisz nic trudnego do zrobienia


RE: Warto takiego Ogara? - Irek - 25-04-2012 09:27:53

Żadna okazja . Ja bym nie brał. Stary Ogar na dodatek 200 i, w niewiadomym stanie technicznym i do poprawek za 250zł to nic specjalnego . Branie sprzętów które wogle nie są na chodzie to też ryzyko, jak jak jeździ to wiadomo że nie ma tragedii .
Moja rada , Michał nie skupuj tych pierdziawek bo sie zagracisz tylko, kup jaką Wueche albo MZ i bedziesz miał porządny sprzęt. Masz Simsona, Jawe to po co sie w to pchać i wydawać kase ? Wiadomo ze jak do tego dołożysz to bardzo mała szansa że odzyskasz


RE: Warto takiego Ogara? - Romecio - 25-04-2012 09:35:00

Irek nie miałeś,nie wiesz widać pasjonat z Ciebie żaden... Romety z 80 roczników wzwyż jak po stoi jeszcze z 5-10 LAT .To taki ogarek co dzisiaj jest wart 250 zł za 5-10 LAT w takim stanie będzie wart spokojnie około 1 tyś zł a Piękne Ogarki na chodzie około 2,5 tyś ponieważ, jest to Polska motoryzacja jedyne Polskie maszyny ludzie będą się kiedyś bili żeby takiego mieć xD


RE: Warto takiego Ogara? - Irek - 25-04-2012 09:44:19

Wzruszające...

Miałem takie coś i ciesze sie że sie pozbyłem
250 zł jak widać żadna okazja, rok temu sprzedałem Jawke 23P z dokumentami + Ogara 200 silnik po remoncie (nowy wał) z brakami typu dętki linki + 25 kg części za.... 240zł . Była jeszcze druga rama jawki, bak błotniki , kartery ale nie chcieli to wyrzuciłem na złom. Stały długo na allegro Ogara ceniłem 150 do uzg, Jawke 250 do uzg . Do ogara były lampy, filtr, wydech , schowek błotniki itd no ale nie chciało mi sie tego składać , wydać 50zł na linki, dętki .
tu link z tym złomem http://ogloszenia.motocyklowe.info/ogloszenie1558-sprzedam-jawa-z-papierami-ogar-200-komar-czesci-50-romet-motorower-zabytkowy.htm
co ciekawe za komara wziąłem 280zł.
graciło mi garaż, typy aż ze śląska byli mówi 240 i bierzymy od razu, dobra myśle garaż graci niech biorą i poszło


RE: Warto takiego Ogara? - olo1200 - 25-04-2012 09:53:25

Moim zdaniem jak za te pieniadze to warto, stan nie najgorszy, papiery sa takze brac Wink