Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z rejestracją - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Problem z rejestracją (/showthread.php?tid=44818)

Strony: 1 2 3


RE: Problem z rejestracją - Tomasz-pr110 - 22-12-2017 17:02:38

A kto prawnie teraz jest właścicielem pojazdu?


RE: Problem z rejestracją - Prezes1978 - 22-12-2017 17:18:25

(22-12-2017 17:02:38)Tomasz-pr110 napisał(a):  A kto prawnie teraz jest właścicielem pojazdu?

Prawdopodobnie ten który już nie żyje

Właścicieli przedemna bylo 3 ja 4 problemem jest to ze brakuje umowy ks miedzy panem A a B i miedzy B i C jest za to umowa miedzy A a C i miedzy C a D czyli mną. Prawdopodobnie pan B który już nie żyje coś przykombinowal z umową .


RE: Problem z rejestracją - Bartek.K - 22-12-2017 18:32:48

A ty musisz płacić OC, dopóki się go nie pozbędziesz.


RE: Problem z rejestracją - Prezes1978 - 22-12-2017 23:11:00

Przecież pojazd jest zarejestrowany ale nie jest dopuszczony do ruchu a ja w każdym momencie moge go wyrejestrowac.Wiec dlaczego miał bym płacić oc skoro prawo mówi że pojazd dopuszczony do ruchu musi być ubezpieczony od odp cywilnej.


RE: Problem z rejestracją - Tomasz-pr110 - 23-12-2017 12:17:28

To działa na tej zasadzie co samochody, że żeby wyrejestrować trzeba go oddać na stację demontażu pojazdów i dostać zaświadczenie do wyrejestrowania, tak? W takim wypadku nawet go nie wyrejestrujesz bo nie jesteś właścicielem. Chyba, że z motorowerami jest inaczej w co wątpię.


RE: Problem z rejestracją - Prezes1978 - 23-12-2017 12:50:22

Urzednik w wk sam zaproponowal takie rozwiązanie (wyrejestrowanie) aby nie płacić oc.Po 3latach jeśli nie znajdę właściwych umów ks wk z urzedu sam wyrejestruje pojazd a ja moge to zrobić wczesniej skladajac wniosek o wyrejestrowanie oddajac tablicę rej i pozwolenie czasowe otrzymam decyzję o wyrejestrowaniu.Wydzial komunikacji zwruci mi wszystkie dokumenty dotyczace tej sprawy i ma to wszystko wyglądać tak jakby sprawy nie było.Slowa urzednika z wk.Ubezpieczenie mam wazne jeszcze 3 mce przez ten czas będę szukał sposobu dopuszczenia pojazdu do ruchu jesli nie wyjdzie to wyrejestruje go przed wygasnieciem polisy oc.Wszelkie sugestie mile widziane.Pozdrawiam i wesołych świąt.