Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z rejestracją - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Problem z rejestracją (/showthread.php?tid=44818)

Strony: 1 2 3


Problem z rejestracją - Prezes1978 - 03-09-2017 12:18:33

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.Jak w temacie mam problem z zarejestrowaniem na siebie motorynki.Mianowicie dwa miesiace temu kupilem motorynke pony 301 z 1989r która byla zgloszona do rejestru w roku wyprodukowania jako dokument miala jednostronicowy blankiet na ktorym zgadzaly sie nr ramy i nr z tabliczki rej.W niedługim czasie od zakupu postanowiłem zarejestrowac rometa na siebie więc udałem się do wk.Po przedstawieniu dokumentów tj umowa kupna sprzedaży szt 2,zgloszenie rej,polisa oc na podstawie tych dokumentów wydano mi pozwolenie czasowe i czerwona tablice rej niezbedne do zrobienia badania tech którego romet nie posiadał.Po zrobieniu bad tech razem z uzupełnieniem danych udalem sie do wk w celu stalej rejestracji.Proces przebiegł pomyslnie wydano mi już stałą tabliczke rej i czasowe pozwolenie na miesiac po miesiacu mialem sie zglosic po tak zwany wlasciwy dowód rejestracyjny.Zadowolony wróciłem do domu przykrecilem wlasciwa tabliczke no i zadowolony pojechałem w miasto narobić furory nie bylo takiego który by sie ni obejrzał i nie uśmiechnął.Po uplywie dwóch tygodni po wizycie w wydziale komunikacji przyszedł list z tego urzędu o zawieszeniu rejestracji z powodu niezgodnosci danych między poprzednim wlascicielem a zbywca,mianowicie pierwszy wlasciciel sprzedal nowemu nabywcy a nowy nabywca chyba sprzedał kolejnemu ale wychodzi na to że bez umowy tylko na słowo.Moim problemem jest teraz to ze ja posiadam umowe która przedstawil trzeci wlasciciel mianowicie umowe ks miedzy 1 wlascicielem a trzecim fikcyjna transakcja której nigdy nie bylo nie informujac mnie o tym.W kazdym badz razie całą sprawe ma wyjasniac policja a byc moze nawet sąd.Boje sie teraz ze motorynka zostanie mi odebrana a ja zostane z reka w nocniku i strace to co wydalem na zakup, iremont ,badanie tech,i rejestracje nazbieralo by sie ze 2 tys.Co wy o tym wszystkim myslicie jak to sie zakończy? A może jest na forum jakiś prawnik który by sie wypowiedział . Pozdrawiam i liczę na pomoc z waszej strony.


RE: Problem z rejestracją - spsport2000 - 17-09-2017 11:17:04

Musiałbyś dojść do właściciela który był na potwierdzeniu zgłoszenia do rejestru i zapytać komu ją sprzedał i spytać czy posiada jeszcze umowę z tym kimś. Zrobić ksero i szukać tego komu pierwszy właściciel ja sprzedał. Jak nie masz ciągłości umów to jest niestety lipton z rejestracją.


RE: Problem z rejestracją - Prezes1978 - 17-09-2017 12:15:49

Ja wiem komu sprzedał pierwszy właściciel to jest napisane na tym piśmie z wydziału komunikacji mieszka bądź mieszkał 15km odemnie tylko nie wiem czy on w ogole żyje.Problem w tym że o wszystkim wie już wydział komunikacji i policja.


RE: Problem z rejestracją - spsport2000 - 17-09-2017 12:31:47

Skoro wiesz komu sprzedał, to postaraj się go odszukać a nóż żyje i Ci pomoże. Wydział komunikacji wie bo ma w systemie drugiego kupującego. Pierwszy właściciel po sprzedaży poszedł do wk w celu wyrejestrowania i stad wiedza. Jak mogłeś kupować moplik bez ciągłości umów ? A co z gościem od którego kupiłeś ? Masz z nim umowę ? Nie pytałeś gdzie umowa z tym od kogo on kupił ?


RE: Problem z rejestracją - Prezes1978 - 17-09-2017 13:16:48

Ja mam umowe kupna z tym co od niego kupilem jednak on przedstawił umowe miedzy soba a pierwszym właścicielem że to on kupił od pierwszego wlasciciela (fikcyjną) ja ją mam nie wspominał o innych wlascicielach.Na umowie ze mną on zadeklarował że jest właścicielem i że pojazd jest wolny od wad prawnych.


RE: Problem z rejestracją - Gomulsky - 17-09-2017 14:21:50

No to powiem Ci, że masz niezły problem. Na pewno będziesz wezwany na policję celem złożenia wyjaśnień, więc Twoje zeznania powinny być takie, jak tutaj piszesz, że kupiłeś motorynkę od gościa, który jak widać sfałszował umowę K-S, a Ty kupiłeś ją w dobrej wierze, nieświadomy faktycznej sytuacji prawnej pojazdu.
Powinieneś też odnaleźć 2. właściciela tejże motorynki, żeby zdobyć trochę więcej informacji o tym jak właściwie ta motorynka trafiła do 3. właściciela, a w razie czego mógłbyś go powołać na światka w sprawie (jeśli ta oparłaby się o sąd).
Co do samej motorynki, często zdarza się, że w takich sytuacjach pojazd zostaje skonfiskowany i odstawiony na parking policyjny do czasu wyjaśnienia sprawy (nie chcę Cię straszyć, ale może to być nawet kilka lat).
Swoją drogą to stałeś się przykładem sytuacji podobnej do tej, o której ostatnio pisałem w innym temacie.


RE: Problem z rejestracją - Prezes1978 - 17-09-2017 15:04:57

Wszystko robiłem w dobrej wierze.Tak sobie teraz myślę po co mi to było ta cała rejestracja.No cóż mleko się wylało gdybym byl świadomy tej sytuacji postapil bym inaczej a teraz tej całej sprawy odkręcić się nie da.


RE: Problem z rejestracją - Tomasso94 - 17-09-2017 18:49:59

Nie masz się o co bać, bo Ciebie do odpowiedzialności za to nie pociągną. Niestety z samym przedmiotem sprawy może być gorzej - no i na pewno starał bym się o zwrot kosztów przynajmniej zakupu od tego sprzedawcy.


RE: Problem z rejestracją - Rafku - 17-09-2017 18:54:22

Przeczytałem tylko pierwszy post i już wiem, że jakbym miał odwalonego rometa po remoncie, i wyszedłby taki kwiatek w jego papierach, to te papiery w szybciutkim tempie nie byłyby od tego rometa haha

A jakby pytali co się z nim stało to bym mówił, że ukradli i tyle


RE: Problem z rejestracją - Adam104100 - 17-09-2017 19:13:50

Wyjmij osprzęt i oddaj gołą ramę. Trochę niezaciekawa sytuacja dla Ciebie. Sprawa będzie się trochę ciągnąć. Liczę, że uda się to załatwić w dość szybkim tempie.


RE: Problem z rejestracją - spsport2000 - 17-09-2017 21:04:32

Śliska sprawa z tym wszystkim. Nie zazdroszczę. Rozbierać nie ma co bo jeżeli nawet powie, że kupił sama ramę to jakim cudem zrobił przegląd ? Nie ma co kombinować tylko czekać na rozwój sprawy.


RE: Problem z rejestracją - Prezes1978 - 31-10-2017 19:08:20

Ciag dalszy sprawy.Policja umaza sprawe powód nie żyjący poprzedni wlasciciele nie ma mozliwosci ustalenia winnych całej sytuacji.No i co dalej czy wydział komunikacji wyda właściwy dowód rejestracyjny i dopuści pojazd do ruchu?


RE: Problem z rejestracją - Prezes1978 - 02-11-2017 18:25:15

(31-10-2017 19:08:20)Prezes1978 napisał(a):  Ciag dalszy sprawy.Policja umarza sprawe powód nie żyjący poprzedni wlasciciele nie ma mozliwosci ustalenia : winnych całej sytuacji.No i co dalej czy wydział komunikacji wyda właściwy dowód rejestracyjny i dopuści pojazd do ruchu?
Ponawiam pytanie Smile


RE: Problem z rejestracją - spsport2000 - 02-11-2017 19:17:28

Nie wyda. Bo nie ma ciągłości umów.


RE: Problem z rejestracją - Prezes1978 - 02-11-2017 19:42:30

Hm wiec co mam dalej z tym wszystkim zrobić aby uzyskać ten wlasciwy dowod rej skoro organy scigania (policja) nie sa w stanie mi pomóc co w takim razie z ubezpieczeniem oc ktore wygasa po nowym roku skoro pojazd nie jest dopuszczony do ruchu to musze je placic??