Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Odpalać na ssaniu czy nie ! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Mińsk (/forumdisplay.php?fid=149)
+---- Wątek: Odpalać na ssaniu czy nie ! (/showthread.php?tid=44554)



Odpalać na ssaniu czy nie ! - adamigo - 06-08-2017 01:46:15

Chłopaki takie pytanie.

Gość od którego kupiłem motocykl powiedział mi że nie ma sensu ruszać i używać ssania. Najlepiej przelać gaźnik benzyna za pomocą pompki i odpalać. Rzeczywiście motor bez problemu odpala pracuje miarowo i nie gaśnie.

Jakie macie zdanie na ten temat ?


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - Dawdzio - 06-08-2017 01:48:07

Wyjaśnij może najpierw co rozumiesz poprzez stwierdzenie "ssanie" w Ogarze 205?


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - Suwmiarka - 06-08-2017 15:45:01

Ogar 205 miał przecież tylko pompkę do przelewania gaźnika - ssania brak ...
Pozdrawiam

Chyba, że może chodzi o inny motocykl, a temat przypadkowo znalazł się w tym dziale. Dziwnie mi to wygląda


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - Odrestaurator - 06-08-2017 17:31:53

Jaki to motocykl?

Szczerze to jak jest pompka do przelewania to nigdy się nie spotkałem żeby dodatkowo było ssanie przy tym. Albo to albo to.


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - adamigo - 06-08-2017 17:35:46

Mówię o Mińsk 125 tam mam pompkę i ssanie.


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - Odrestaurator - 06-08-2017 18:04:13

Jak od zera odpalasz to ja bym robił tak że przelewasz gaźnik pompką a potem na ssaniu odpalałbym i już. Ale rób jak chcesz, to nie jest jakieś bardzo istotne jak go odpalasz. Problem tylko jak się zaleje przy odpalaniu, trzeba wytrzeć świecę i od nowa...


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - darek23 - 06-08-2017 18:30:50

Skoro jest przelew i ssanie to znaczy ze do czegos jest potrzebne Smile Podejrzewam ze na ssaniu trzeba bedzie odpalac przy zimniejszych dniach/zima. Latem wystarcza dobre przelanie i juz bedzie chodzil. Gaznik masz orginalny czy to jakas podmianka?


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - charper - 06-08-2017 20:40:09

ja bym odpalał na ssaniu, ponieważ bogatsza mieszanka przydaje się w pierwszych sekundach po uruchomieniu silnika. na dzień dobry mamy lepiej nasmarowana tuleję cylindra. przelewanie działa różnie w roznych gaźnikach. zależy czy rozpylacz może się znalesc na rowni z podwyższonym poziomem paliwa w komorze plywakowej czy nie.


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - rafi555 - 06-08-2017 20:59:11

O ile mi wiadomo przelewanie jak sama nazwa wskazuje na tym że przelewa gaźnik, czyli po naciśnięciu tego ustrojstwa zwiększamy poziom paliwa w komorze pływakowej.Paliwo idzie go kanalików (jest go więcej niż przed przelaniem, kopiemy i paliwo z kanaliku pod ciśnieniem idzie dalej w gaźnik i wiemy co dalej (mam nadzieje). W romecie w gaźnikach g12f i pochodnych gm08f i gm13f oraz gm16f po naciśnięciu przelewacza wlewa się paliwo do komory, ale po szybkim naciśnięciu następuje wtrysk paliwa pod iglice, taka ciekawostka. A ssanie to nic innego jak przesłonka, jak włączamy ssanie to zamykamy przesłonkę, silnik chce zassać przez gardziel powietrze ,ale nie może i podciśnieniem zasysa paliwo. To chyba tyle, ja kię pomyliłem poprawcie mnie


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - dereslol - 06-08-2017 21:36:05

Ja w swoim mińsku załączam ssanie i na wyłączonym zapłonie pompuje starterem kilka razy a później odpalam (gaźnik PACCO).


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - Lagoon - 08-08-2017 00:29:54

Rafi, no niekoniecznie. Ssanie to jest zwiększona dawka paliwa przy rozruchu, zwykle to w gaźnikach są dodatkowe kanały, które ten dopływ umożliwiają. W piździkach i innych małych konstrukcjach żeby gabaryty zmniejszyć są albo takie śmieszne siusiaki do przelewania jak GM12F albo właśnie przesłony rozruchowe.


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - rafi555 - 08-08-2017 09:20:39

(08-08-2017 00:29:54)Lagoon napisał(a):  Rafi, no niekoniecznie. Ssanie to jest zwiększona dawka paliwa przy rozruchu, zwykle to w gaźnikach są dodatkowe kanały, które ten dopływ umożliwiają. W piździkach i innych małych konstrukcjach żeby gabaryty zmniejszyć są albo takie śmieszne siusiaki do przelewania jak GM12F albo właśnie przesłony rozruchowe.

dzięki, dobrze wiedzieć Smile


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - marino166 - 08-08-2017 11:53:29

A możesz wstawić zdjęcie tego gaźnika? Przyznam że nie widziałem gaźnika ze ssaniem i pompką, a różne rodzaje oglądałem Big Grin


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - charper - 08-08-2017 20:10:04

(08-08-2017 09:20:39)rafi555 napisał(a):  
(08-08-2017 00:29:54)Lagoon napisał(a):  Rafi, no niekoniecznie. Ssanie to jest zwiększona dawka paliwa przy rozruchu, zwykle to w gaźnikach są dodatkowe kanały, które ten dopływ umożliwiają. W piździkach i innych małych konstrukcjach żeby gabaryty zmniejszyć są albo takie śmieszne siusiaki do przelewania jak GM12F albo właśnie przesłony rozruchowe.

dzięki, dobrze wiedzieć Smile

spojrz na gaznik bing 1/14/206. nie ma opcji żeby paliowo poplynelo do kolektora ssącego przy przelewaniu bo najpierw zacznie wyciekac z komory plywakowej. Wg mnie to ma tylko za zadanie podniesc poziom paliwa w rozpylaczu na tyle żeby ulatwic rozruch. Z kolei w gaźniku jikov w jawa 223 po nacisnieciu pompki faktycznie paliwo zaczyna się wydostawać przez rozpylacz do gardzieli bo gaznik tak jest skonstruowany, ze poziom paliwa w komorze plywakowej może znajdować się na rowni z wylotem rozpylacza.


RE: Odpalać na ssaniu czy nie ! - adamigo - 09-08-2017 23:55:28

Podeślę oczywiście zdjęcie gaźnika postaram się jutro wykonać foto.