Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet 100 - kolejny Robak - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet 100 - kolejny Robak (/showthread.php?tid=43722)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Romet 100 - kolejny Robak - joozek - 04-05-2017 22:50:54

Zarzucaliście mi ostatnio, co ja będę robił jak zrobię wszystkie Robaki te co mam Big Grin
Dla mnie większym problemem będzie raczej problem - gdzie ja je wszystkie wstawię Big Grin przecież zawsze można kupić następnego Big Grin
No i własnie stało się - od dziś moja kolekcja powiększyła się o kolejnego Robaka - Romet 100 - Komar.
Model 100 mimo wizualnego podobieństwa nie występował już pod nazwą "Komar". Była to hybryda złożona z ramy od modelu 2351 (pozbawionej uchwytów do mocowania osłon gaźnika) oraz widelca teleskopowego z modelu 2352, oraz znanego z popularnej "motorynki" modelu 50 M3 silnika typu 025.
Mój model to rocznik 1983, czyli z pierwszego roku produkcji, no i oczywiście z pełną dokumentacją Tongue
Zapytacie pewnie jak stałem się jego posiadaczem ....??? Oczywiście, że odpowiem na to pytanie - poprzez handel wymienny Smile
Swojego czasu dwóch młodzieńców z Legnicy i Chojnowa, zakupili od ojca swojego kolegi z klasy, tego własnie Romet-a, a że mieli problem ze zrobieniem u siebie przeglądu (wpis do ewidencji), więc poprosili mnie o pomoc.
No i zjawili się Smile Dość sprawnie nam to poszło, bo byliśmy u mojego znajomego diagnosty Stasia, w sumie to tego dnia było ich nawet dwóch Big Grin
Koniec końcem, przegląd przeszedł, mimo takiego wyglądu Tongue
Potem oczywiście mała kawka w moim "muzeum", choć Dawid kawy nie pił Smile
Gatka, szmatka, słowo do słowa i zaproponowałem możliwość zamiany tego Romet-a na innego, dwu-osobowego, np Ogara.
Ponoć Wink Michał Anioł już w czasie podróży powrotnej, przystał na taki pomysł.
Słowo się, rzekło, ale skąd tu wziąć Ogara na chodzie i z papierami. Szybki telefon do Tomka - nie mam, na aukcjach też nie ma - usłyszałem Huh
Potem telefon do Mateusza, jeszcze niedawno chciał sprzedać swojego 200, ale nie ... nie sprzedam - szkoda mu się zrobiło Huh ale, przypomniało mu się, że jego szwagier ma 205, a rodzina ciągle go wygania z tym złomem Dodgy
Padła propozycja mojej ceny, potem jego i spotykamy się po środku Smile = 500 zł.
Trochę trwało postawienie i ożywienie Ogara i w końcu dziś doszło do konfrontacji.
Reszty pewnie się domyślacie, Michał spisał umowę K/S ze szwagrem Big Grin ja z Michałem i tak "wilk syty i owca cała" Big Grin no kasę położyłem oczywiście ja Big Grin
Starczy chyba dziś tego pisania, Romet wygląda jak wygląda, ale na pewno przejdzie remont kompleksowy i będzie moim kolejnym cukierkowym Robakiem.







Zapraszam do komentarzy Smile


RE: Romet 100 - kolejny Robak - gregorian2008 - 04-05-2017 22:57:02

polo sprzedalem Tobie a teraz szukam rometa 100 tez bardzo szukam i ciezko je znaleźć Twój jest chociaz kompletny i z papierami czego zazdroszcze. czekam na efekt koncowy i zapewne kolor prawie jedyny co byly malowane wiec czerowny


RE: Romet 100 - kolejny Robak - Marwerick - 04-05-2017 23:00:39

hej czy na drugiej fotce na osłonie łańcucha nie ma reklamy po japońsku koka-koli ?


RE: Romet 100 - kolejny Robak - joozek - 04-05-2017 23:09:57

Chyba tak Big Grin raczej Big Grin nie znam się Big Grin

Grzegorzu, oczywiście mój Romet 100 będzie w kolorze czerwieni meksykańskiej Big Grin
choć strona http://www.jacomoto podaje, że były jeszcze zielone Huh brrryyy


RE: Romet 100 - kolejny Robak - komarinho - 04-05-2017 23:13:45

Witam Cię w zacnym gronie posiadaczy "setek" Big Grin . Co prawda moja bazuje na 2350 i setką tak na prawdę nie jest ale silnik ten sam Big Grin Mam z nim wspaniałe wspomnienia, bo to na nim nabiłem swoje pierwsze dziesięć tysięcy. Powodzenia w renowacji, będę czekał z niecierpliwością, choć idealnego rometa 100 już widziałem lata temu, jeszcze w 2009 na polskiej jeździe Big Grin



Jesteś zobowiązany chyba swojego zrobić na czerwień meksykańską. Wydaje mi się to najbardziej słuszny kolor dla tego modelu Big Grin


RE: Romet 100 - kolejny Robak - gregorian2008 - 04-05-2017 23:14:19

ja spotkalem sie tylko w czerwieni wiec nie wiem nie widzialem zielonego


RE: Romet 100 - kolejny Robak - Marwerick - 04-05-2017 23:20:44

(04-05-2017 23:09:57)joozek napisał(a):  Chyba tak Big Grin raczej Big Grin nie znam się Big Grin

Grzegorzu, oczywiście mój Romet 100 będzie w kolorze czerwieni meksykańskiej Big Grin
choć strona http://www.jacomoto podaje, że były jeszcze zielone Huh brrryyy

nie usuwaj tej naklejki klimat robi tak jak tamta na schowku.


RE: Romet 100 - kolejny Robak - joozek - 04-05-2017 23:21:25

Pawle, chyba mnie ominął Twój wątek tego Romet-a Smile ładny Smile

Oczywiście tak jak piszecie - czerwień meksykańska Big Grin jedyny słuszny kolor.

Niestety Zbyszku - tych naklejek nie będzie, jak coś mogę się zamienić na takie same elementy, lub Ci sprzedać te z naklejkami.


RE: Romet 100 - kolejny Robak - Dawdzio - 04-05-2017 23:23:14

Kurcze, nie pomyślałem, że będą zdjęcia w całości przed remontem. Mogłem go oblecieć mokrą szmatą... albo chociaż się podpisać markerem na baku Big Grin


RE: Romet 100 - kolejny Robak - Marwerick - 04-05-2017 23:34:12

(04-05-2017 23:21:25)joozek napisał(a):  Pawle, chyba mnie ominął Twój wątek tego Romet-a Smile ładny Smile

Oczywiście tak jak piszecie - czerwień meksykańska Big Grin jedyny słuszny kolor.

Niestety Zbyszku - tych naklejek nie będzie, jak coś mogę się zamienić na takie same elementy, lub Ci sprzedać te z naklejkami.
nie nie mam rometa ale ta naklejka japońskiej koka-koli mi się podoba


RE: Romet 100 - kolejny Robak - joozek - 04-05-2017 23:38:45

(04-05-2017 23:34:12)Marwerick napisał(a):  
(04-05-2017 23:21:25)joozek napisał(a):  Pawle, chyba mnie ominął Twój wątek tego Romet-a Smile ładny Smile

Oczywiście tak jak piszecie - czerwień meksykańska Big Grin jedyny słuszny kolor.

Niestety Zbyszku - tych naklejek nie będzie, jak coś mogę się zamienić na takie same elementy, lub Ci sprzedać te z naklejkami.
nie nie mam rometa ale ta naklejka japońskiej koka-koli mi się podoba

Zobaczę co się da zrobić, może ja odkleję ciepłym powietrzem.


RE: Romet 100 - kolejny Robak - Marwerick - 04-05-2017 23:48:29

(04-05-2017 23:38:45)joozek napisał(a):  
(04-05-2017 23:34:12)Marwerick napisał(a):  
(04-05-2017 23:21:25)joozek napisał(a):  Pawle, chyba mnie ominął Twój wątek tego Romet-a Smile ładny Smile

Oczywiście tak jak piszecie - czerwień meksykańska Big Grin jedyny słuszny kolor.

Niestety Zbyszku - tych naklejek nie będzie, jak coś mogę się zamienić na takie same elementy, lub Ci sprzedać te z naklejkami.
nie nie mam rometa ale ta naklejka japońskiej koka-koli mi się podoba

Zobaczę co się da zrobić, może ja odkleję ciepłym powietrzem.

super jak ci się uda to bóg to ci wynagrodzi xD do sześcianu xD.


RE: Romet 100 - kolejny Robak - 175mateusz - 05-05-2017 13:40:11

Fajnie, że masz następnego rometa. Cały czas powiększa się kolekcja a tak jak piszesz miejsca coraz mniejSmile Kurdę muszę wpaść w końcuSmile Fajnie, że udało Wam się dojść do porozumienia z tym ogarem. A jeszcze szwagier dzień przed sprzedażą mówi: "Wiesz odpaliłem go tak fajnie chodzi, że aż się zastanawiam czy go nie zostawićBig Grin" No ale jemu kasa na wesele potrzebnaSmile Muszę wpaść.... Smile


RE: Romet 100 - kolejny Robak - Jogurt - 05-05-2017 14:26:04

Zazdraszczam, sam się oglądam za setką, ale łatwiej znaleźć Polo czy Pegaza. Ktoś wie ile tego wyszło wogóle?


RE: Romet 100 - kolejny Robak - VRka :D - 05-05-2017 23:16:56

Za tyle odpicowanych Rometów należy się Panu Józkowi dożywotni szacunek Smile
Ja nie wiem jak to wszystko Pan pomieści Big Grin